tv3.lv

ANO: Narkobiznesa paplašināšanās apdraud ne tikai Kolumbiju, bet arī pārējo pasauli

Kolumbijā plaukst un zeļ narkotiku bizness, kas rada bažas par situāciju citviet pasaulē. Jaunākais Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ziņojums atklājis, ka kokaīna audzēšana šajā valstī sasniegusi vēsturiski visaugstāko līmeni.

2018. gada 20. septembrī 7:38

Jaunākie ANO dati liecina, ka kokaīna ražošanā izmantoto augu audzēšanas platības ir milzīgas – 171 000 hektāru. Tāpat palielinājušies arī ražošanas apjomi – gadā šajā valstī tiek saražots gandrīz 1500 tonnu kokaīna. Kolumbijas prezidents apņēmies situāciju labot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūsu mērķis ir panākt, lai nākamajos četros gados būtu konkrēti rezultāti. Mērķi ir ambiciozi, nākamo četru gadu laikā izskaust apmēram 70% no šīm plantācijām,” uzsver Kolumbijas prezidents Ivans Duke.

ANO vērš uzmanību, ka narkobiznesa paplašināšanās tik straujos apjomos ne tikai apdraud valsts drošību, kur jau šobrīd noziedzības līmenis ir nepiedodami augsts, bet arī rada draudus pārējai pasaulei, jo šīs apreibinošās vielas lielākajā vairumā tiek nogādātas ASV un Eiropas Savienībā.

Kolumbija ir lielākā kokaīna eksportētājvalsts pasaulē, gada ienākumi no narkotiku kontrabandas lēšami 10 miljardu dolāru apmērā. Centrālamerikas valsts tradicionāli ir tranzīta koridors Kolumbijas kokaīnam, kas nonāk ASV un Eiropā. Ik gadu šeit tiek izgatavotas apmēram 600 tonnas kokaīna. Ar narkotiku tirdzniecību tiek finansēta kreiso nemiernieku cīņa, kas ilgst jau vairāk nekā 40 gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm