tv3.lv

ANO aicina uzraudzīt Ukrainas pamieru

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns piektdien aicināja valdības atbalstīt Ukrainas un prokremlisko nemiernieku starpā noslēgto vienošanos par ugunspārtraukšanu, bet uzsvēra, ka ir jāveic šīs vienošanās uzraudzība.

2014. gada 5. septembrī 22:58

Vienošanos raksturojot kā “pozitīvu ziņu”, Bans Gimuns apliecināja, ka ANO ir gatava palīdzēt, ja konflikta puses aicinās to iesaistīties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ģenerālsekretārs uzsvēra, ka ticama un vispārēja uzraudzība un pārbaudes ir būtiski elementi sekmīgai ugunspārtraukšanas īstenošanai un miera plānam,” teikts Bana Gimuna preses pārstāvja paziņojumā.

Ģenerālsekretārs “aicina visu starptautisko sabiedrību atbalstīt šo vienošanos” un uzsver, ka Ukrainas teritoriālā integritāte ir jāgarantē.

Krievija, Ukrainas valdība un prokrievisko kaujinieku pārstāvji piektdien, 5.septembrī,  Minskā parakstījuši vienošanos par pamieru. Pamiers stāsies spēkā plkst.18:00.

14 punktu vienošanās paredz pamiera uzraudzīšanu un apmaiņu ar gūstekņiem.

Vienošanās panākta tā dēvētās Ukrainas kontaktgrupas sarunu gaitā, kurās līdzās Kijevas un separātistu delegātiem piedalījās arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārstāvji.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks piektdien aicināja ASV un Eiropas Savienību (ES) kļūt par pamiera garantiem.

”Tas ir jāatbalsta Savienotajām Valstīm un ES. Mēs pašu spēkiem ar Krieviju galā netiksim. Mums ir vajadzīgas garantijas,” valdības sēdē sacīja premjers.

”Miera plānā ir jāiekļauj pamiers, Krievijas armijas, bandītu un teroristu atvilkšana, robežas atjaunošana,” sacīja premjers.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm