tv3.lv

Anglijā atcels masku valkāšanu iekštelpās, darbu no mājām un prasību pierādīt vakcinēšanos

Anglijā no nākamās nedēļas tiks atcelta lielākā daļa ierobežojumu, kas noteikti cīņā ar Covid-19, trešdien paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

19. janvārī 22:00

Cilvēkiem vairs nebūs jāvalkā maskas iekštelpās, jāstrādā no mājām un jāuzrāda pierādījums par vakcinēšanos pret Covid-19 iekļūšanai sabiedriskās vietās, piemēram, naktsklubos, parlamentā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielbritānijas premjerministrs norādīja, ka, pateicoties balstvakcinācijas kampaņai, Anglijā iespējams atgriezties pie plāna “A”, pārtraucot ierobežojumus, ko paredz plāns “B”.

Pagājušajā mēnesī Anglija pārslēdzās uz plānu “B”, lai ierobežotu lipīgākā koronavīrusa omikrona paveida izplatīšanos. Taču Džonsons sastapās ar lielu pretestību savā partijā, daudziem konservatīvo kolēģiem uzskatot plāna “B” ierobežojumus par pārmērīgiem.

Ierobežojumu atvieglošanu uzskata par piekāpšanos kritiķiem, ko sadusmojušas ziņas, ka pats Džonsons un viņa darbinieki pārkāpuši karantīnas noteikumus, rīkojot ballītes Dauningstrītā.

Boriss Džonsons
Lielbritānijas premjerministrs

“Lai gan ir dažas vietas, kur gadījumu skaits, iespējams, turpinās pieaugt, tostarp pamatskolās, mūsu zinātnieki uzskata, ka omikrona paveida vilnis šobrīd valstī, visticamāk, ir sasniedzis augstāko punktu.”

No ceturtdienas, 20. janvāra, vidusskolēniem vairs nebūs jāvalkā maskas, paziņoja Džonsons.

Pēc omikrona paveida parādīšanās Lielbritānijā janvāra sākumā diennaktī reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits sasniedza rekordu – 200 000, bet kopš tā laika samazinājies zem 100 000 diennaktī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču Džonsons norādīja, ka Nacionālais veselības dienests joprojām pakļauts lielam spiedienam visā valstī, un aicināja cilvēkus doties saņemt balstvakcīnu. “Mēs zinām, ka aptuveni 90% cilvēku intensīvajā aprūpē nav saņēmuši balstvakcīnu,” paziņoja Džonsons.

Pretēji vairāku zinātnieku rekomendācijām, premjerministrs decembrī nolēma neieviest karantīnas režīmu, un atļāva Anglijā turpināt sporta pasākumus ar ierobežotu skatītāju skaitu.

Skotijā un Velsā decembrī vietējās valdības aizliedza lielus cilvēku pūļus sporta pasākumos, bet vēlāk atcēla šo noteikumu.

Džonsons lemj par ierobežojumiem vienīgi Anglijā. Par ierobežojumiem Skotijā, Velsā un Ziemeļīrijā atbild reģionu valdības.

Skotija otrdien paziņoja, ka atvieglos arī citus ierobežojumus, tostarp atļaus atkal atvērties naktsklubiem un bāros cilvēki vairs nebūs obligāti jāapkalpo tikai pie galdiņiem. Tiks atcelta arī rekomendācija pasākumos iekštelpās netikties vairāk par trīs mājsaimniecību locekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Velsas valdība paziņoja, ka Covid-19 pacientu skaita samazināšanās intensīvās aprūpes nodaļās nozīmē, ka tuvāko nedēļu laikā tā samazinās trauksmes līmeni no otrā uz nulli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm