Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“Amnesty” atkal kritizē Ukrainas armiju un Rietumiem piedēvē dubultstandartus
Cilvēktiesību organizācija “Amnesty International” nākusi klajā ar ikgadējo ziņojumu, kurā atkārtota kritika Ukrainas armijai par civiliedzīvotāju pakļaušanu briesmām, atvairot Krievijas okupantu triecienus. Tāpat akmens iemests Rietumu sabiedroto dārziņā, nosodot tās “selektīvo” atbalstu dažādām valstīm.

Ikgadējā ziņojumā organizācija pievērsusi uzmanību vairākiem jautājumiem, tostarp atkal vērsusi kritiku Ukrainas armijas virzienā. Jau pērnā gada augustā “Amnesty International” nāca klajā ar ziņojumu, kurā apgalvoja – ukraiņu karavīri, cenšoties atvairīt Krievijas iebrukumu, pakļauj briesmām mierīgos civiliedzīvotājus, izveidojot bāzes un izvietojot ieročus dzīvojamo namu rajonos, arī skolās un slimnīcās.
“Mums visiem ir skaidrs, ka Krievijas spēku izdarītie pārkāpumi ir daudz nozīmīgāki un letālāki nekā jebkas, ko varētu izdarīt Ukrainas militārpersonas,” ziņojumā pausto komentē organizācijas ģenerālsekretāre Agnesa Kalamara, vēsta “Associated Press”.
Viņa uzsvēra, ka “Amnesty International” misija ir aizsargāt civiliedzīvotājus, tādēļ organizācija turpinās “atmaskot Ukrainas militāro spēku izdarītos pārkāpumus”. Tiesa, tas tikšot darīts, tos ieliekot kontekstā un liekot nepārprotami saprast – “lai arī šie pārkāpumi notiek un Ukrainas varasiestādēm tie būtu jārisina, tie nekādā gadījumā nav salīdzināmi ar Krievijas militāro spēku masveida pārkāpumiem”.
Tāpat Kalamara vērsa uzmanību uz Rietumiem, precīzāk – to atbalstu Ukrainai. Tie no sabiedroto puses esot dubultstandarti, palīdzēt ukraiņiem, bet tajā pašā laikā “ignorēt” citu valstu iedzīvotājus, kurus arī skārusi vardarbība.
“Tas ir reakcijas robustums uz Krievijas agresiju pret ukraiņu tautu izceļ nabadzīgo un vājo reakciju uz citām krīzēm. Ukrainai tiek izrādīta solidaritāte, bet tā būtu jāizrāda arī Palestīnas tautai, Eritrejas iedzīvotājiem, Mjanmas iedzīvotājiem. Un tas 2022. gadā nenotika. Un šis fakts, ka 2022. gadā ir notikuši divi paralēli procesi, vairāk nekā jebkad agrāk liecina par [Rietumu] dubultstandartiem,” pauda Kalamara.
Jāatgādina, ka pēc “Amnesty International” kritikas Ukrainas armijai par savu aiziešanu no organizācijas Ukrainas biroja paziņoja tās vadītāja Oksana Pokaļčuka. Pēcāk arī izskanēja ziņas, ka konkrētais ziņojums metot ēnu uz organizācijas reputāciju. Ziņojumu par “amorālu” dēvēja ne tikai Ukrainas varasiestādes, bet arī militārie eksperti, savukārt organizācijas Ukrainas biedri stingri no tā norobežojās.
Bet vēl pirms tam “Amnesty International” ziņojumā kritizēja Latviju, kura esot slikti izturējusies un pat spīdzinājusi no Baltkrievijas nākošos migrantus, vairākus mēnešus turot viņus mežā.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!