Saturs turpinās pēc reklāmas

Amerikāņu karavīra ģimene saņem mirušā radinieka vēstuli 76 gadus pēc tās nosūtīšanas pa pastu

Andželīna Gonsalvesa pagājušajā mēnesī saņēma negaidītu, tomēr lolotu sūtījumu no ASV pasta dienesta – vēstuli, ko viņas mirušais vīrs rakstīja savai mātei 1945. gadā, kad dienesta dēļ bija dislocēts ārzemēs.

13. janvārī 14:35

Vēstuli viņas vīrs, Džons Gonsalvess, kurš tolaik bija 22 gadus vecs armijas karavīrs, kas dislocēts Vācijā, rakstīja, lai darītu zināmu savai mammai, ka viņš domā, ka drīzumā atgriezīsies mājās Masačūsetsā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

1945. gada 6. decembrī datētā vēstule, kas rakstīta vairākus mēnešus pēc Otrā pasaules kara beigām, tā arī nenonāca viņa mātes mājā. Bet 76 gadus un trīs dienas vēlāk pasts to piegādāja viņa atraitnei.

“Man bija iespēja to izlasīt, un tas bija brīnišķīgi,” “CNN” trešdien sacīja Andželīna Gonsalvesa no Voburnas, Masačūsetsas štatā. “Tā ir saglabājusies patiešām labā stāvoklī. Es pati par to biju pārsteigta,” norāda vēstules autora atraitne.

Andželīna un Džons viens otru vēl nepazina laikā, kad viņš rakstīja sievai attiecīgo vēstuli. Abi apprecējās vien astoņus gadus vēlāk – 1953. gadā -, un viņiem laulībā dzimuši pieci dēli. 2015. gadā vēstules autors – Džons – nomira, būdams 92 gadu vecs.

Divu lappušu garajā vēstulē mātei, arī vārdā Andželīna, Džons apspriež “nelabvēlīgās” ēdināšanas iespējas un laikapstākļus Bādorbā, kur viņš atradās. Viņš noslēdz vēstuli, nosūtot savu mīlestību ģimenei. Aploksnes priekšpusē ir piestiprināta sešu centu vērts zīmogs.

“Bija prieks redzēt, kā viņas seja atplaukst, lasot vīra rakstītos vārdus,” pauda Andželīnas un Džona dēls Braiens Gonsalvess.

Kur vēstule visu šo laiku bija paslēpta?

Šā stāsta daļa joprojām nav skaidra, taču pagājušā gada beigās tā tika atrasta pasta Pitsburgas apstrādes centrā.

Centra darbinieki atzina karavīra vēstules nozīmi un to, ka tā ir daļa ģimenes vēstures, tāpēc viņi sāka mēģināt izsekot ‘Džona tuvākajiem radiniekiem.

“Mēs esam informēti par jūsu vīra došanos mūžībā 2015. gadā saistībā ar ko izsakām līdzjūtību,” teikts pasta vēstulē. “Pateicoties pasta darbiniekiem, mēs varējām noteikt jūsu adresi un nosūtīt vēstuli, kuras piegāde aizkavējās par 76 gadiem,” norāda pasts.

Andželīna vēstuli saņēma 9. decembrī, tieši pirms svētkiem, kas, pēc viņas dēla teiktā, bija jauka Ziemassvētku dāvana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas