tv3.lv

“Amerika ir atgriezusies,” paziņo Baidens

ASV prezidents Džo Baidens piektdien virtuālajā Minhenes drošības konferencē paziņoja, ka “Amerika ir atgriezusies” un ka transatlantiskās alianses atkal ir ASV prioritāte.

2021. gada 19. februārī 23:09

“Es turu vārdu. Amerika ir atgriezusies. Es šodien runāju kā Savienoto Valstu prezidents, manas administrācijas pašā sākumā un es sūtu skaidru vēstījumu pasaulei: Amerika ir atgriezusies. Transatlantiskā alianse ir atgriezusies. Un mēs neskatāmies atpakaļ,” pavēstīja Baidens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ļaujiet man kliedēt šaubas. Savienotās Valstis strādās cieši kopā ar mūsu Eiropas Savienības partneriem un galvaspilsētām visā kontinentā,” norādīja Baidens.

ASV ir pilnībā uzticīga aliansei ar NATO, piebilda Baidens, norādot, ka ASV pilnībā atbalsta kolektīvās drošības līgumu.

Baidens arī aicināja Eiropas sabiedrotos apvienoties, lai stātos pretim Ķīnas spēcīgajiem politiskajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem.

“Mums ir kopā jāsagatavojas ilgtermiņa stratēģiskai konkurencei no Ķīnas puses,” sacīja Baidens.

Viņš arī aicināja Eiropas sabiedrotos dubultot pūliņus cīņā ar klimata pārmaiņām, brīdinot par “globālu eksistenciālu krīzi”.

“Mēs vairs nevaram kavēties vai darīt pašu minimumu, lai risinātu klimata pārmaiņas,” norādīja Baidens. “Šī ir globāla eksistenciāla krīze. Mēs visi cietīsim no sekām.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pievēršoties Krievijai, Baidens sacīja, ka tās prezidents Vladimirs Putins vēlas vājināt Eiropu.

“Kremlis uzbrūk mūsu demokrātijām un izmanto kā ieroci korupciju, lai mēģinātu graut mūsu pārvaldības sistēmu,” sacīja Baidens. “Putins cenšas vājināt Eiropas projektu un mūsu NATO aliansi. Viņš vēlas graut transatlantisko vienotību un mūsu apņēmību.”

“Jo Kremlim ir daudz vieglāk iebiedēt un draudēt atsevišķām valstīm, nevis runāt ar spēcīgu un cieši vienotu kopienu,” piebilda Baidens.

Tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele atzinīgi novērtēja Baidena solījumu atjaunot attiecības starp Vašingtonu un tās Eiropas partneriem, norādot, ka “Vācija iestājas par jaunu sadaļu transatlantiskajās attiecībās”.

Viņa arī pavēstīja, ka starptautiskajai sabiedrībai ir vajadzīgs kopīgs plāns darbam ar Ķīnu, kuru viņa raksturoja kā konkurentu un vienlaikus partneri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm