tv3.lv

Amatieris ar metāla detektoru atrod vienu no Anglijas senākajām zelta monētām

Amatieris uz kāda tīruma Lielbritānijā ar metāla detektoru atradis vienu no Anglijas senākajām zelta monētām. Retā karaļa Henrija III laika zelta monēta, kura tās kalšanas brīdī 1257. gadā bija divdesmit sudraba santīmi, izsolē varētu tikt pārdota par 400 000 mārciņu.

17. janvārī 22:27

Metāla detektors amatieris, kurš atklāja, domājams, vienu no pirmajām Anglijas zelta monētām, drīzumā varētu iegūt vairāk nekā pusmiljonu dolāru no monētas pārdošanā iegūtās naudas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Henrija III zelta santīms”, kas tika izrakts lauksaimniecības zemēs Devonā, valsts dienvidrietumos, tika kalts aptuveni 1257. gadā. Tajā attēlots bijušais Anglijas karalis sēžam greznā tronī, rokās turot lodi un scepteri. Tā ir viena no astoņām zināmajām monētām, no kurām daudzas atrodas muzejos.

Atradējs, kurš vēlas palikt anonīms, nesaprata, cik vērtīga ir monēta, līdz viņš “Facebook” ievietoja santīma fotogrāfiju. Tieši tur to pamanīja Gregorijs Edmunds, numismāts no izsoles rīkotāja “Spink & Son”. “Šī bija viena no viņa pirmajām dienām ar detektoru rokās daudzu, daudzu gadu laikā, tāpēc viņš acīmredzot nevarēja īsti noticēt tam, ko atklāja,” CNN sacīja numismāts.

“Tas bija nejaušs atklājums, pilnīgi likumīgi veicot izpēti savas darbības jomā, un tas ir tikai gadījums, kad konkrētais atradējs īsti nenovērtēja atraduma nozīmīgumu, līdz viņš lūdza eksperta atzinumu.”

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes 1996. gada likumu par dārgumiem amatieris, kurš atradis monētu, var to uzglabāt vai pārdot, jo tā netiek uzskatīta par daļu plašāka atklājuma.

Saskaņā ar Lielbritānijas izsoles rīkotāja “Spink & Son” aplēsēm šī retā monēta varētu izsolē tikt pārdota par līdz pat 400 000 britu mārciņu jeb 546 000 ASV dolāru

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm