tv3.lv

ĀM: Neviens Austrumukrainā aizturētais pēc Latvijas konsulārās palīdzības nav vērsies

Latvijas Ārlietu ministrijā un diplomātiskajās pārstāvniecībās pēc konsulārās palīdzības nav vērsusies neviena persona, kura būtu aizturēta Austrumukrainā, aģentūru LETA informēja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

2019. gada 20. decembrī 22:33

Beķeris akcentēja, ka Ārlietu ministrijas rīcībā nav tādas informācijas, lai komentētu publiski izskanējušos apgalvojumus par Latvijas “spiega” notiesāšanu okupētajā Austrumukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Valsts drošības dienests aģentūrai LETA paziņoja, ka nekomentēs “prettiesisku, pašpasludinātu veidojumu izteikumus”, un aicināja “kritiski vērtēt to tiesisko pamatu”.

Kā ziņots, 19.decembrī Krievijas plašsaziņas līdzekļi, arī Kremļa medijs “RIA Novosti”, atsaucoties uz Donbasa prokrievisko kaujinieku sniegto informāciju, apgalvoja, ka Krievijas okupācijas iestādes Luhanskā, Ukrainas austrumos, “par spiegošanu” piespriedušas desmitarpus gadus cietumā kādam Latvijas pilsonim.

Lasi vēl Kaujinieki paziņo par Latvijas ”spiega” notiesāšanu okupētajā Austrumukrainā

“Valsts drošības ministrijas līdzstrādnieki, veicot operatīvās meklēšanas darbību kompleksu, atklājuši ārvalstu izlūkdienesta aģentu Latvijas pilsoni Valenti Veselovu. Noskaidrots, ka viņu 2004.gadā, ieinteresējot materiāli, savervējuši Latvijas Republikas specdienesti un piešķīruši segvārdu Elfs,” žurnālistiem pavēstīja Luhanskas reģiona kaujinieku struktūrās.

Kaujinieku izplatītajā informācijā “spiega” vārds minēts divās formās – gan kā “Valentis”, gan kā “Valentīns”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2014.gadā viņš esot iesūtīts spiegošanai Ukrainas Luhanskas apgabala daļā, kuru tobrīd jau bija okupējusi Krievijas armija un tās atbalstītie bruņotie formējumi.

Veselovs esot vācis un nodevis tālāk informāciju par tā dēvēto tautas miliciju, kā arī par sociāli politisko situāciju reģionā un citus datus, ko “Latvijas izlūkdienests plānoja izmantot, lai kaitētu LTR drošībai”, norādīja okupantu struktūru pārstāvji, izmantojot pašu ieviestā reģiona nosaukuma abreviatūru.

“Atbilstoši Valsts drošības ministrijas izmeklēšanas nodaļas ierosinātās krimināllietas materiāliem LTR Augstākā tiesa piespriedusi Veselovam Valentim brīvības atņemšanu uz desmitarpus gadiem ar mantas konfiskāciju par kriminālkodeksa 336.pantā minētā nozieguma (“spiegošana”) pastrādāšanu,” teikts okupantu paziņojumā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības, enerģētikas un citām nozarēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm