tv3.lv

Aļaskā lāča uzbrukumā nogalināts ASV armijas desantnieks

Kādu karavīru, ko ASV armija atzinusi par desantnieku un Afganistānas kara veterānu, Aļaskā nāvējoši saplosījis lācis.

14. maijā 9:00

30 gadus vecajam štāba seržantam Setam Maiklam Plāntam otrdien mācību uzdevuma laikā Elmendorfas-Ričardsonas apvienotajā bāzē Ankoridžāuzbruka lācis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk tajā pašā dienāloridas štatā viņš tika pasludināts par mirušu. Cits karavīrs arī guva ievainojumus.

Amatpersonas joprojām meklē lāci.

Uzbrukums notika vairāk nekā 64 000 akru lielās bāzes nomaļā stūrī. “Viņš bija pozitīvs un uzticīgs līderis, kurš sagādāja prieku un enerģiju desantniekiem, kas dienēja kopā ar viņu,” viņš turpināja, piebilstot, ka “viņa zaudējums ir dziļi jūtams,” pauda bojāgājušā komandieris pulkvežleitnants Deivids Nelsons.

Nelsons iestājās armijā 2015. gadā, bet bāzē tika izvietots 2021. gada jūlijā.

Tiek uzskatīts, ka karavīram uzbrucis brūnais lācis, ceturtdienas vakarā paziņoja Aļaskas zivju un medījumu departaments Departaments pieļauj, ka tas bijis aizsardzības uzbrukums, ko veikusi lāču mātīte, sargājot savus mazuļus.

Videokameras vēlāk fiksēja, kā pieaugušais lācis pēc tumsas iestāšanās pietuvojas un aiziet kopā ar mazuļiem.

“Mēs cenšamies uzzināt visu iespējamo par notikušo, lai palielinātu sabiedrisko drošību ap savvaļas dzīvniekiem Aļaskā,” teikts reģionālā uzrauga Sindijas Vordlova paziņojumā. Amatpersonas joprojām cenšas atrast lāci, kuru varētu nogalināt, jo dzīvnieks bija iesaistīts letālā uzbrukumā.

Laikraksts New York Times, atsaucoties uz Aļaskas savvaļas dzīvnieku karaspēku, ziņoja, ka vīriešiem uzbruka pēc tam, kad viņi uzklupa lāču midzenim, izlūkojot iespējamo tuksneša apmācību vietu.

Militāristi nav aprakstījuši, kādus aizsarglīdzekļus karavīri varētu lietot, tostarp to, vai viņiem bija plaši pieejams piparu aerosols, ko izmanto, lai apturētu lāci.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV armijas kriminālizmeklēšanas nodaļa izskata nāves gadījumu, tāpat kā visus nāves gadījumus, kas notikuši armijas bāzē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm