Aktierim Boldvinam izvirzīta apsūdzība kolēģes nogalināšanā aiz neuzmanības

ASV kinoaktierim Alekam Boldvinam izvirzīta apsūdzība nonāvēšanā aiz neuzmanības saistībā ar operatores Halinas Hačinsas nošaušanu 2021. gada oktobrī Ņūmeksikā filmas “Rust” uzņemšanas laukumā, otrdien pavēstīja Santafē apgabala prokuratūra, norādot, ka Boldvins laikā, kad notikusi instruktāža par darbu ar šaujamieročiem, runājis pa telefonu.

1. februārī 10:13

Kā norādīja prokuratūra, aktieris vainojams par daudziem ārkārtīgas nevērības gadījumiem.

Arī filmas komandas ieroču pārzine apsūdzēta nonāvēšanā aiz neuzmanības.

Otrdien izplatītajos dokumentos pirmo reizi detalizēti izklāstītas apsūdzības, par kurām pirmo reizi tika paziņots jau 19.janvārī. Tajos aprakstīts uzņemšanas laukuma haoss, arī nevērīga attieksme pret ieroču drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laikā, kad notikusi instruktāža par to, kā rīkoties ar rekvizītu ieroci, Boldvina uzmanība bijusi novērsta, jo viņš pa telefonu runājis ar ģimenes locekļiem, apliecinājumā par nozieguma iespējamo iemeslu norādīja prokuratūras īpašais izmeklētājs Roberts Šilings.

Ja Boldvins būtu veicis obligātās drošības pārbaudes ar ieroču pārzini Hannu Gutjeresu-Rīdu, ja viņš nebūtu pavērsis ieroci pret Hačinsu, “šī traģēdija nenotiktu”, norādīja izmeklētājs.

“Šī neapdomīgā novēršanās no labi zināmiem standartiem, prakses un protokola tiešā veidā izraisīja fatālo sašaušanu,” uzsvēra Šilings.

“Boldvins zināja, ka pirmais ieroču drošības noteikums ir nekad nemērķēt ieroci uz kādu, kuru tu negrasies sašaut,” viņš piebilda.

Apsūdzības dokumentā minēts vismaz ducis nevērības gadījumu, kas noveduši pie sašaušanas.

2021.gada oktobrī Ņūmeksikā filmas “Rust” mēģinājumā Boldvins turēja pistoli “Colt”, kad no tās tika izšauta īsta lode, kas trāpīja Hačinsai, laupot viņai dzīvību. Kā skaidrojis Boldvins, viņam teikts, ka ierocī nav īstu patronu, turklāt viņam dots norādījums pavērst ieroci Hačinsas virzienā, operatorei gatavojoties uzņemt filmas skatu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm