Aizspieda muti un draudēja nogalināt: Viļņā maniaks uzbrūk 10 gadus vecai meitenei

Skaļāk nekā iepriekš Lietuvas galvaspilsētā izskan aicinājumi sargāt bērnus. Vietējo sabiedrību šokējusi ziņa par pēkšņu uzbrukumu 10 gadus vecai meitenei, kas notika ceturtdienas pēcpusdienā pašā Viļņas centrā netālu no parlamenta ēkas.

2022. gada 25. novembrī 14:41

Meitenei uz ielas pēkšņi uzbruka garāmgājējs – kāds nezināms vīrietis, kurš bērnam aizspieda muti un draudēja nogalināt, ja meitene kliegs, – vēsta “tv3.lt”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šokējošais incidents norisinājās pēcpusdienā neilgi pēc pulksten 17.00 netālu no Seima nama Viļņas centrā.

Par laimi, garām gāja kāds nejaušs cilvēks, kurš centās noskaidrot, kas notiek. Tas ļāva bērnam atbrīvoties no gūsta un aizbēgt. Meitenes tēvs Vitālijs “tv3.lt” atklā dramatiskā notikuma detaļas.

Uzbrucējs ar savainotu degunu

Uzbrucējs bija tērpies tumšās drēbēs, melnā cepurē un viņam bijis savainots deguns. Neilgi pēc uzbrukuma apkaimē esot manīts aprakstam līdzīgs cilvēks. Taču izsauktajai policijas ekipāžai, vīrieti nebija izdevies atrast.

Vitālijs aicina ikvienu, kurš ir redzējis notikušo vai aizdomīgo personu, ziņot policijai: “Kamēr uzbrucējs ir brīvībā, kamēr nav skaidrs, kas viņš ir un kādi bija viņa motīvi, es aicinu cilvēkus gādāt par bērnu drošību, jo īpaši pilsētas centra apkaimēs.”

Viņa teica, ka gandrīz tika nogalināta

Vitālijs pastāstīja, ka ceturtdienas vakarā ap pulksten 17.00 meitai beidzās peldēšanas nodarbība.  “Es parasti turp vedu savu meitu, lai gan mēs dzīvojam netālu. Bet bija darbs, un es viņai teicu, lai pati atgriežas. Pagāja pusstunda, un viņa atgriezās mājās. Viņas seja bija netīra, un viņa teica, ka gandrīz tika nogalināta.”

Izrādās – meita jutusi, ka kāds ir sācis viņai sekot. Iespējams, jau no paša Bērnu un jauniešu centra, kur atrodas peldbaseins. Ceļā vīrietis viņu panācis, sagrābis un aizspiedis viņai muti, kā arī piedraudējis ar nazim ja viņa trokšņos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vitālijs atzīst, ka par laimi garām gāja kāds vīrietis: “Viņš redzēja situāciju un droši vien nojauta, ka kaut kas nav kārtībā. Tad viņš jautāja, kas notiek.”

Tajā brīdī uzbrucējs atlaidis meiteni, tomēr joprojām centies viņai sekot, solot pavadīt viņu mājās.

Meitene bijusi pietiekami attapīga, lai ietu klāt diviem puišiem un lūgtu viņu atbalstu. Viņi piedāvājuši telefonu, lai meitene varētu piezvanīt vecākiem. Un tikai tad uzbrucējs devies citā virzienā, pazūdot no redzesloka.

Neizskatījās pēc laupīšanas

Meitenes tēvs pastāstīja, ka nekavējoties meklējis palīdzību ne tikai policijā, bet arī sociālajos tīklos, norādot, ka notikušais neizskatījās pēc laupīšanas.

Lietuvas galvaspilsētas policija informē, ka incidents tika reģistrēts ap plkst.17.36. Policija tika informēta, ka mājās atgriezusies 10 gadus veca meita, kura stāstīja, ka, atgriežoties no peldbaseina, viņai uzbrucis kāds vīrietis.

Viņš bija aizspiedis viņai muti un draudējis nogalināt, ja viņa kliegs. Par laimi, garām gāja kāds vīrietis un pajautāja, ko viņi dara. Tad meitenei izdevās aizbēgt.

Ir sākta pirmstiesas izmeklēšana par draudiem nogalināt. Aizdomās turamais tiek meklēts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm