tv3.lv

Aculiecinieki redzējuši krievu kaujinieku rokās ”BUK” raķešu iekārtu

Trīs savstarpēji nesaistīti aculiecinieki apgalvo, ka ir redzējuši, kā prokrieviskie kaujinieki darbojušies ar zentītraķešu palaišanas iekārtu ”BUK”, ar kuru tika notriekta pasažieru lidmašīna ”Malaysia Airlines”.

2014. gada 9. septembrī 9:45

Iepriekš izmeklētāji secināja, ka ”Malaysia Airlines” lidmašīna, visticamāk, notriekta, izmantojot raķeti ”SA-11”, kas izšauta no zenītraķešu palaišanas iekārtas ”BUK”. Kijeva un rietumvalstis jau iepriekš apgalvoja, ka atbildība par gaisa kuģa avāriju ir jāuzņemas separātistiem. Tikmēr Kremlis pauda, ka raķete, ar kuru notriekta pasažieru lidmašīna, esot bijusi ukraiņiem. Prokrieviskie kaujinieki iepriekš kategoriski noliedza, ka viņu rīcībā būtu bijusi zenītraķešu palaišanas iekārta ”Buk”. Tiesa gan, pārtvertās prokrievisko kaujinieku sarunas liek domāt, ka viņi atbildīgi par 298 pasažieru nāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā trīs savstarpēji nesaistīti civiliedzīvotāji atzinuši – viņi ir redzējuši iekārtu ”BUK” separātistu kontrolētajā teritorijā dažas stundas pirms lidmašīnas notriekšanas.

”Pretēji vietējiem aktīvistiem, viņi bija labi disciplinēti. Viņiem nebija standarta maskēšanās apģērba, ko parasti izmanto Ukrainas valdības karavīri vai vietēji separātisti,” britu medijam ”BBC” pauda kāds aculiecinieks.

Austrumukrainā, kur tika notriekta lidmašīna, vairums cilvēku sarunājas krievu valodā, taču cilvēki, kuru pārziņā redzēta ”BUK” iekārta, runājuši ar Krievijā, nevis Ukrainā lietotās valodas akcentu. ”Viņi runāja ar izteiktu krievu valodas akcentu. Krievijā burtu ”g” izrunā citādāk,” skaidroja aculiecinieks.

“Malaysia Airlines” katastrofā dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas atradās uz gaisa kuģa “Boeing 777” klāja. Lielākā daļa šo cilvēku bija Nīderlandes pilsoņi. Avārija notika šā gada jūlija beigās, liekot rietumvalstīm vērsties pret Krieviju ar ekonomiskajām sankcijām.

Nīderlandes eksperti 9. septembrī publiskos pirmo ziņojumu par Malaizijas lidmašīnas avārijas iemesliem Ukrainas austrumos. Dokumentā tiks izklāstīti lidmašīnu “melnajās kastēs” fiksētie dati, dispečeru dienesta, radiolokācijas stacijas un satelītattēlu informācija, kā arī lainera nogāšanās vietā pabijušo starptautisko speciālistu atzinumi. Tas, kura no konfliktā iesaistītajām pusēm ir avārijas vaininiece, gan nosaukts netiks. Lai gan šis nebūs gala ziņojums, tas ir būtisks, jo būs pirmais ekspertu novērtējums par to, kas noticis. Gala ziņojumu plānots publiskot gada laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm