93 gadu vecumā laulības ostā iestūrējis otrais uz Mēness pabijušais vīrs

Edvīns “Buzs” Oldrins, kurš kļuva par otro cilvēku, kurš jebkad spēris kāju uz Mēness 1969. gadā pēc komandas biedra Nīla Ārmstronga, piektdien savā 93. dzimšanas dienā apprecējies ar savu “ilggadējo mīlestību”.

21. janvārī 18:59

Bijušais astronauts par savām kāzām paziņoja “Twitter”.

“Savā 93. dzimšanas dienā un dienā, kad mani pagodinās arī “Living Legends of Aviation”, ar prieku paziņoju, ka mana ilggadējā mīlestība – doktore Anka Fora – un es esam vienojušies laulības saitēm,” rakstīja Aldrins. “Mēs tikām saistīti ar svētajām laulības saitēm nelielā privātā ceremonijā Losandželosā un esam tikpat satraukti kā pusaudži, kas bēg prom no vecākiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš ievietoja divas fotogrāfijas, kurās redzams smokingā un Fora mirdzošā kleitā ar garām piedurknēm.

Aldins arī pateicās faniem par vēlējumiem dzimšanas dienā citā piektdienas tvītā. “Tas nozīmē daudz, un es ceru turpināt kalpot lielākam mērķim, lai radītu vēl daudzas revolūcijas ap sauli,” viņš rakstīja.

1969. gada jūlijā misijas komandieris Ārmstrongs, Mēness moduļa pilots Buzs Oldrins un komandmoduļa pilots Maikls Kolinss pacēlās gaisā ar “Apollo 11”, veicot gandrīz 250 000 jūdžu garu ceļojumu uz Mēnesi. Viņiem vajadzēja četras dienas, lai sasniegtu galamērķi.

Tādējādi Nīls Ārmstrongs un Edvīns “Buzs” Oldrins pirms 51 gada kļuva par pirmajiem vīriešiem, kas spēruši kāju uz Mēness. Ārmstrongs uz Mēness virsmas atradās divas stundas un 32 minūtes, un Oldrins, kurš viņam sekoja, tur pavadīja apmēram 15 minūtes mazāk.

Abi astronauti pirms atgriešanās kosmosa kuģī uzstādīja Amerikas karogu, iemeta mēness akmeņus un veica zinātniskus eksperimentus. Viņi arī runāja ar prezidentu Ričardu Niksonu, izmantojot radio no Ovālā kabineta.

Visi trīs astronauti atgriezās mājās un tika sagaidīti kā varoņi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm