50 labāko Baltijas uzņēmumu vidū vien 8 ir no Latvijas

Baltijas valstu lielāko uzņēmumu Top 50 vidū ir 8 uzņēmumi no Latvijas, liecina starptautiskās risku pārvaldības kompānijas “Coface” dati. Rezultāti liecina, ka Latvijas uzņēmumu skaits reitingā palicis nemainīgs, Igaunijas – palielinājies no 10 līdz 14, savukārt no Lietuvas topā šogad iekļuvuši 28 uzņēmumi – par četriem mazāk nekā pērn.

2022. gada 6. decembrī 13:20

Baltijas valstu ekonomiskie riski nav mainījušies – lai gan gada sākumā visas valstis tika novērtētas labāk, šobrīd kara Ukrainā negatīvo seku dēļ Lietuvai un Latvijai ir A4 reitings, savukārt Igaunijai nedaudz augstāks – A3 reitings. “Coface” eksperti piebilst, ka Baltijas valstīs turpina strauji augt enerģijas un pārtikas cenas, kas noved pie dzīves līmeņa pazemināšanās, ietekmējot gan mājsaimniecības, gan uzņēmumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Baltijas valstu ekonomika atguvās un sasniedza pirmspandēmijas līmeni jau 2021. gada vidū. Tas notika, pateicoties veiktajām investīcijām digitalizācijā, kas savukārt izraisīja ārvalstu tiešo investīciju (ĀTI) pieaugumu, īpaši saistībā ar programmēšanu un citiem IT pakalpojumiem. Tas liecina, ka pandēmijas ekonomiskās sekas vismazāk ietekmējušas tieši IT nozari. Nozare ir ceļā uz vēl spēcīgāku attīstību, vēl vairāk piesaistot ĀTI, kas arī veicinās algu pieaugumu tajā,” skaidro “Coface Baltics” vadītājs Mindaugs Sventickis (Mindaugas Sventickas).

Viņš arī norāda, ka visstraujāk auga Igaunijas uzņēmumi – to apgrozījuma pieaugums sasniedza 52%. Latvijas uzņēmumu apgrozījums pieauga par 16,9%, bet Lietuvas uzņēmumu – par 14%.

Latvijas uzņēmumu peļņa pieauga par 42% – līdz 240 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2020.gada rezultātiem (169 miljoni eiro). Lietuvas uzņēmumi kopumā guva 1,94 miljardu eiro peļņu (par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš), savukārt Igaunijas uzņēmumi pieredzēja 131 miljona eiro lielus zaudējumus.

No visiem Top 50 uzņēmumiem, tikai Latvijas uzņēmums AS “Latvenergo” guvis trīsciparu peļņu – 116 miljonus eiro, savukārt pārējo reitingā iekļauto Latvijas uzņēmumu peļņa bija pieticīgāka.

Pirmajā desmitniekā – 2 Latvijas, 7 Lietuvas un 1 Igaunijas uzņēmums

Jaunākajā “Coface” Top 50 Baltijas valstu lielākie uzņēmumi ierindojas sekojoši: UAB “Vilniaus prekyba”, UAB “Maxima grupė”, AB “Orlen Lietuva”, “Uralkai Trading” SIA, UAB “Thermo Fisher Scientific Baltics”. Top 10 noslēdz AB “Ignitis grupė”, AS “ELKO grupa”, UAB “Maxima LT”, UAB “ME Investicija” un AS “Eesti energia”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saraksta jaunpienācēji ir uzņēmumi ar divciparu un trīsciparu apgrozījuma pieaugumu

Jaunākajā reitingā fiksēti 9 jaunpienācēji, tostarp 2 Latvijas, 3 Lietuvas un 4 Igaunijas uzņēmumi. Latvijas uzņēmumi-jaunpienācēji bija AS “Latvijas gāze” un SIA “Orlen Latvija”. AS “Latvijas gāze” apgrozījums pērn audzis par 206% līdz 583 miljoniem eiro, uzņēmumam ieņemot 32.vietu topā. Savukārt SIA “Orlen Latvija” ieņēma 44.vietu, apgrozījumam augot par 57% līdz 488 miljoniem eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm