tv3.lv

15 000 protestētāju Erevānā pieprasa premjera Pašinjana atkāpšanos

Aptuveni 15 000 protestētāju sestdien Erevānā pieprasīja Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana atkāpšanos saistībā ar 9.novembra vienošanos par pamieru Kalnu Karabahā, ko daudzi uztver kā Armēnijas kapitulāciju.

2020. gada 5. decembrī 19:41

Vēcinot Armēnijas un Kalnu Karabahas karogus, protestētāji skandēja “Nikols – nodevējs” un “Armēniju bez Nikola!”. Protestā bija klāt arī ietekmīgās Armēņu apustuliskās baznīcas garīdzniecības pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Armēnija un Azerbaidžāna vienojušās par “humanitāro pamieru”

Opozīcija draud sākt pilsoniskās nepakļaušanās kampaņu, ja Pašinjans neatstās amatu.

Tikmēr Pašinjans, kas iepriekš skaidrojis vienošanos kā vienīgo iespēju nepieļaut reģionā pilnīgu sabrukumu, aplenkumu un tūkstošiem armēņu karavīru nāvi, sestdien televīzijas uzrunā paziņojis, ka atkāpties neplāno un ka šobrīd viņa valdība par svarīgāko uzskata karagūstekņu un kritušo atgūšanu.

17 Armēnijas opozīcijas partijas iestājušās par to, lai Pašinjana vietā stātos bijušais premjers Vazgens Manukjans, kas vadīja Armēnijas valdību 1990. un 1991.gadā un bija aizsardzības ministrs 1992. un 1993.gadā, Kalnu Karabahas konflikta laikā.

Uzrunājot protestētājus, 74 gadus vecais Manukjans sacījis, ka izveidotu pagaidu valdību, kura sarunu ceļā censtos panākt dažu neskaidru 9.novembra vienošanās aspektu pārskatīšanu.

Tikmēr Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija sestdien oficiāli apstiprinājusi, ka ceturtdien, 10.decembrī, galvaspilsētā Baku tiks rīkota militāra parāde par godu Kalnu Karabahas konflikta beigām, kurā piedalīsies vairāk nekā 3000 karavīru un aptuveni pusotrs simts tehnikas vienību, tai skaitā jaunākās raķešu iekārtas un pretgaisa aizsardzības sistēmas, kā arī daļa trofeju tehnikas, kas atņemta Armēnijas pusei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm