100. dzimšanas dienas gaidās Holivudas zīme piedzīvo uzfrišināšanas darbus

5. oktobrī 10:36

Ikoniskā Holivudas zīme, kas pār Losandželosu, ASV, nolūkojas no kalnu grēdas, piedzīvo uzfrišināšanas darbus. Lai arī zīmes izskats tiek atjaunots reizi desmit gados, šoreiz tas notiek īpaša notikuma gaidās – nākamajā gadā Holivudas zīme svinēs savu 100. dzimšanas dienu, vēsta “Associated Press”.

Teju visā pasaulē pazīstamā Holivudas zīme, kas ir aptuveni viena amerikāņu futbola laukuma jeb 45 pēdu (nepilnu 14 metru) augsta, tika uzstādīta 1923. gadā un sākotnēji bija lasāma kā “Holivudlenda” ar mērķi veicināt apkārtnē esošās zemes attīstību.

Savukārt 1978. gadā jau pamatīgi nolietotā zīme tika nomainīta pret jaunu un mūsdienās pazīstamo “Holivuda”. Nu tā ik pēc desmit gadiem tā tiek pārkrāsota, lai laika apstākļu ietekmē pilnībā nezaudētu savu balto krāsu.

Tiesa, šobrīd uzsāktie zīmes atjaunošanas darbi ir īpašāki nekā līdz šim, jo 2023. gadā “Holivudai” apritēs simts gadi. Gatavojoties vērienīgajai jubilejai, astoņu nedēļu garumā zīme zem liela ūdens spiediena tiks apmazgāta, tiks noslīpētas aprūsējušās vietas un visbeidzot, izmantojot aptuveni 250 galonus jeb nepilnus 950 litrus krāsas, uzfrišināts tās skats.

“Kad cilvēki skatās uz šo Holivudas zīmi, manuprāt, tā ir tik spēcīga, ka viņi vēlas tai pieskarties,” stāsta organizācijas “Hollywood Sign Trust” pārstāvis Džefs Zarinams. “Tagad tā pārstāv ne tikai pašu Holivudu, bet arī izklaides industriju, un Losandželosa ir pasaules izklaides galvaspilsēta.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm