tv3.lv

1.septembrs bruņota konflikta plosītajā Ukrainas austrumdaļā

Pirmais septembris šodien, 1.septembrī ievada jaunu skolas gadu arī bruņota konflikta plosītajā Ukrainas austrumdaļā. Tērpti skolēnu formās un ukraiņu tautas tērpos, Mariupoles 66.vidusskolas audzēkņi šorīt ieradās skolā, lai piedalītos svinīgajos pasākumos par godu jauna mācību gada sākumam.

2014. gada 1. septembrī 20:01

Pie viņu formām piespraustās lentītes Ukrainas karoga krāsās, kas liecināja par atbalstu valdībai Kijevā, atgādināja par asiņaino konfliktu, kas šobrīd pārņēmis Ukrainas austrumdaļu un bīstami pietuvojies Mariupolei. Visasāk politisko situāciju izjūt vecāko klašu audzēkņi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolēni atzīst, ka politiskā situācija valstī ir atstājusi diezgan lielu iespaidu. ‘’Vispirms – uz mūsu emocionālo stāvokli – mēs nezinām kas ar mums notiks rīt. Tāpēc ir grūti veidot kaut kādus nākotnes plānus.’’

Tomēr šobrīd nekas neliecina, ka situācija varētu stabilizēties. Mariupole, kas ir lielākā ostas pilsēta Azovas jūras piekrastē, atrodas pa vidu starp Krieviju un Krimu un ir nākamā lielā pilsēta aiz Novoazovskas, kas jau kritusi prokrievisko separātistu kontrolē.

Mariupoles atdošana būtu smags trieciens Ukrainas valdībai, jo tiek uzskatīts, ka separātistu kaujinieki ar Maskavas atbalstu cenšas izveidot sauszemes koridoru starp Krieviju un Krimu, kas ļautu viņiem pārņemt kontroli arī pār Azovas jūru, vienlaikus izveidojot savienojumu ar separātistu bastioniem Doņeckā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm