tv3.lv

Covid‑19: kāda ir iedzīvotāju emocionālā pašsajūta ārkārtējās situācijas laikā?

2020. gada 20. novembrī 7:34

Garīgā veselība Covid-19 krīzes laikā ir tikpat nozīmīga kā roku mazgāšana, tā atzinuši speciālisti. Raidījuma “900 sekundes” rīcībā ir jaunas aptaujas dati par to, kā savu emocionālo pašsajūtu šobrīd vērtē Latvijas iedzīvotāji?

“Kantar” veiktā aptauja liecina: lūgti novērtēt savu emocionālo pašsajūtu šobrīd – ārkārtējās situācijas laikā 10 punktu skalā, kur 1 nozīmē ”ļoti slikta”, bet 10 ”ļoti laba”, Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem sniegtais vidējais vērtējums ir 6,0 punkti. Salīdzinoši augstāku vērtējumu (7 un vairāk punktu) ir snieguši 44% iedzīvotāju. Vidēju vērtējumu (5 vai 6 punkti) ir sniegusi aptuveni trešā daļa (30%) iedzīvotāju, savukārt aptuveni ceturtā daļa (24%) iedzīvotāju ir sniegusi salīdzinoši zemāku vērtējumu (1 līdz 4 punkti). 2% nav varējuši atbildēt uz šo jautājumu.

Bet runājot par to, kā cilvēki jūtas salīdzinājumā ar laiku pirms ārkārtējās situācijas ieviešanas, 3% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka viņu emocionālā pašsajūta ir uzlabojusies, savukārt 39% atzīst, ka viņu emocionālā pašsajūta ir pasliktinājusies. Puse (52%) aptaujāto saka, ka salīdzinājumā ar laiku pirms ārkārtējās situācijas ieviešanas viņu emocionālā pašsajūta nav mainījusies. Vēl 6% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm