Aptauja: Pēdējā gada laikā jaunieši sākuši biežāk un vairāk lietot alkoholu

Pēdējā gada laikā jaunieši sākuši biežāk un vairāk lietot alkoholu, aģentūrai LETA pavēstīja “Benu aptiekas” pārstāvji, atsaucoties uz Veselības monitoringa datiem, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.

2022. gada 27. novembrī 15:10

Vērtējot alkohola lietošanas izmaiņas pēdējā gada laikā, 31% aptaujāto jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem atbildējuši, ka pēdējā gada laikā viņi alkoholu ir sākuši lietot vairāk. Tostarp 14% minējuši, ka patērētā alkohola apmērs audzis būtiski, bet  17% norādījuši, ka patērētā alkohola apmērs audzis nedaudz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp jauniešiem, kuri lieto alkoholu, 39% ir palielinājies arī alkohola lietošanas biežums – alkoholu būtiski biežāk lieto 16%, bet nedaudz biežāk – 23%.

Tikmēr 23% jauniešu atzīmējuši, ka patērētā alkohola apmērs nav mainījies, bet 26% norādījuši, ka tas ir samazinājies, tostarp 20% norādījuši, ka būtiski samazinājies, bet 6% minējusi, ka nedaudz samazinājies.

Vēl 20% respondentu šajā vecuma grupā, pēc aptaujas datiem, alkoholu nelieto vispār.

Runājot par alkohola lietošanas biežumu, 31% jauniešu norādījuši, ka pēdējā gada laikā tas nav mainījies, kā arī 31% atzīmējuši, ka alkohola lietošanas biežums pēdējā gada laikā ir samazinājies, tostarp 23% alkoholu lieto būtiski retāk, bet 8% nedaudz retāk.

Aptaujā arī secināts, ka Latvijā kopumā alkohola lietošanas daudzumu pēdējā gada laikā ir palielinājuši 14% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, tostarp 3% minējuši, ka apmērs audzis būtiski, bet 11% norādījuši, ka nedaudz palielinājies.

Tajā pašā laikā 34% iedzīvotāju norādījuši, ka patērētā alkohola daudzums pēdējā gada laikā nav mainījies, 26% alkoholu lieto mazāk, tostarp 15% lieto būtiski mazāk, bet 11% – nedaudz mazāk, 24% alkoholu nelieto vispār, bet vēl 2% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr starp tiem iedzīvotājiem, kuri lieto alkoholu, 18% iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējā gada laikā alkohola lietošanas biežums ir audzis, tostarp 5% alkoholu lieto būtiski biežāk, bet 13% – nedaudz biežāk, 41% šajā ziņā nekas nav mainījies, 38% alkoholu sākuši lietot retāk, tostarp 22% alkoholu lieto būtiski retāk, bet 16% alkoholu lieto nedaudz retāk, savukārt vēl 3% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Aptaujā, kas veikta 2022.gada oktobra beigās, izvaicāti 1005 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.
Ik

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm