Aktuāls jautājums suņu saimniekiem: kur vasarā drīkst peldināt savus mīluļus?

Karstums arī cilvēku labākajiem draugiem liek meklēt vietas, kur atveldzēties. Oficiālajās pludmalēs suņu peldināšana ir liegta, savukārt, kur suņi drīkst atveldzēties, nav norādīts. “900 sekundes” centās rast skaidrību, kur suņu saimnieki drīkst peldināt savus četrkājainos draugus.

Suns vārdā Džeralds šajā pludmalē var droši peldēties, jo tā ir īpaša pludmale, kas paredzēta četrkājaino draugu peldēm.

“Šajā karstajā laikā atdzesēties un atbrīvoties, papeldēties ir tikpat svarīgi kā mums jebkuram.” Džeralda saimnieks Guntars norāda, ka karstumu panest ir visiem grūti. Tāpēc pludmale, kur suņi var oficiāli peldēties, ir ļoti svarīga.

“Esam Mārupē, jūra ir tuvu, bet nekur Jūrmalā īsti nevar ar suni atrasties un peldēt, pat arī pastaigāties. Cilvēki skatās diezgan šķībi un negrib, šī vieta mums ir ļoti pateicīga, braucam šeit un baudām,” stāsta suņa saimnieks.

Guntars piebilst, ka svarīga ir tieši īpaši ierādīta pludmale suņiem, jo tad, kad ir norādītas peldvietas robežas, četrkājaino draugu saimnieki ar atpūtniekiem bez suņiem nenonāk konfliktā.

“Diezgan protestējām pret to, ka teritorijā uzturas ar suņiem.” Pludmales saimniece Linda Jasinska norāda, ka sākotnēji arī viņi bija pret suņu pludmales izveidi. Tomēr vēlāk saprata, ka ikvienam ir jādod iespēja baudīt atpūtu.

“To suņu saimnieku un suņu draugu kļūst vairāk, un tas likās normāli, dabīgi, ka arī suņiem ir atvēlēta vieta, kur viņi var atnākt nopeldēties un atpūsties kopā ar saimnieku,” norāda aktīvās atpūtas parka “JIP Mārupīte” pārstāve.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pastāvīgi veiktās ūdens analīzes “BIOR” laboratorijā norāda, ka suņu klātbūtne peldvietas ūdens kvalitāti neietekmē: “Galvenie atslēgas vārdi, kas katram suņa saimniekam ir jāatceras – pirmkārt, oficiālajās peldvietās suni nedrīkst peldināt, vispār pat ievest suni nedrīkst.”

Oficiālajās peldvietās Rīgā, tāpat arī Jūrmalā un arī citās pilsētās suņu saimniekiem ieeja parasti ir liegta, pat nerunājot par došanos ūdenī.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka, tomēr ir vietas, kur suņus drīkst peldināt: “Ja apkārt cilvēku nav un tas ir kādā no Rīgas mežu teritorijām, tad šādā gadījumā suni drīkst laist bez pavadas. Tāpat sunim jābūt kontrolējamā attālumā. Tas nozīmē, ka sunim jābūt saimnieka redzeslokā un pēc komandas jānāk pie saimnieka, nevis jāskrien pēc kaķiem vai kādām pīlēm.”

Tāpat arī Daugavā. Nomaļās vietās, ārpus oficiālo peldvietu teritorijas, suņu saimnieki drīkst laist ūdenī savus četrkājainos mīluļus. Līdzīgi arī Jūrmalā, kur jūras pludmale ir liegta suņiem, Lielupē nomaļākajās vietās suņi drīkst peldēt. Diemžēl dzīvniekiem īpaši ierādītu pludmaļu izveidi pašvaldību amatpersonas neplāno.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm