tv3.lv

Ādažos notiek starptautisko militāro mācību paraugdemonstrējumi

Militāro mācību cikla “Namejs 2022” pavasara posms Latvijā aizsākās 18.aprīlī ar ASV kravas kuģa “ARC Defender” ierašanos Liepājā, piegādājot vairāk nekā 350 ASV Bruņoto spēku militārās un atbalsta tehnikas līdzekļu, bet noslēgsies šodien ar militāro vingrinājumu paraugdemonstrējumiem mācībās “Summer Shield” un “Defender Europe”.

Mācībās “Summer Shield” vadošā ir Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, mācību vingrinājumos iesaistot vairākas citas regulāro spēku un Zemessardzes vienības, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā, Dānijas Karalisko bruņoto spēku Mehanizēto bataljonu, ASV, Lielbritānijas un Lietuvas militārās vienības.

Savukārt mācības “Summer Shield” ir apvienotas ar daudz plašāka mēroga starptautisko mācību “Defender Europe” posmu, kas Latvijas teritorijā norisinās līdz 27.maijam, nodrošinot nacionālo vienību un sabiedroto valstu kopīgus treniņus taktisko uzdevumu izpildē, integrējot gaisa un sauszemes operācijas ar netiešās uguns atbalsta vienību iesaisti.

Starptautisko mācību “Defender Europe” dažādas fāzes norisinās jau no 28.februāra un turpināsies līdz 17.jūnijam. Mācību posmi ir savstarpēji sinhronizēti gan Latvijā, gan vēl 12 citās Eiropas valstīs, trenējot un pilnveidojot pilna spektra militārās operācijas ar liela skaita personāla un militārās tehnikas pārdislocēšanu uz mācību norises vietām pa gaisu, sauszemi un jūru.

Mācību cikla “Namejs 2022” pavasara posmā ir apvienotas vairākas starptautiskās mācības “Defender Europe”, “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield” un “Hedgehog”.

Tāpat šodien Ādažu militārajā bāzē notiks militārās industrijas uzņēmumu produktu un pakalpojumu demonstrācijas, kuru laikā Latvijas uzņēmējiem un pētniecības iestādēm būs iespēja iepazīstināt Nacionālos bruņotos spēkus un sabiedrotos ar produktiem un pakalpojumiem, kuriem jau atrasts pielietojums Nacionālo bruņoto spēku nodrošinājuma un apgādes sistēmā, vai kuri ir ar šādu potenciālu, kā arī meklēt jaunas sadarbības iespējas.

Pasākumā piedalīsies 40 uzņēmumi un pētniecības iestādes, kas darbojas tādās jomās, kā, piemēram, kiberdrošība, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, tekstilizstrādājumu ražošana, šaušanas ieroču aksesuāri, radio komunikācijas, munīcijas un ieroču daļu ražošana, metālapstrāde, pretmobilitātes izstrādājumi, bezpilota lidaparātu sistēmas, militārās kaujas tehnikas un ekipējuma apkope, remonts un tirdzniecība, militārā ekipējuma un apģērbu ražošana, militārā zinātne, pētniecība, inovācijas.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!