Zīle: Valdības veidošanas process ir nevajadzīgi smagnējs

Valdības veidošanas process ir nevajadzīgi smagnējs, šādu viedokli intervijā TV3 Ziņu raidījumā “900 sekundes” pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (NA).

Roberts Zīle
Eiropas Parlamenta deputāts

Tas, manuprāt, bija pārāk ilgs process – vienoties par trīs vai četru partiju dalību. Vēlēšanās uzvarējusī “Jaunā Vienotība” izvēlējās šādu taktiku, nezinu, vai tas ir pareizi. Domāju, ka [Krišjāņa] Kariņa kungs, tiekoties ar [Valsts prezidentu Egilu] Levitu, šādu taktiku saskaņoja, bet nedomāju, ka tā bija pareiza.”

Zīle piebilda, ka valdības veidošanas sarunās sākās strīdi par atsevišķiem jautājumiem, piemēram, Klimata un enerģētikas ministrijas izveidi, kā arī ministra biedru amatiem, kas tikai kaitināja sabiedrību. Viņaprāt, nevajadzēja būt tik smagnējām sarunām, nevajadzēja ar to pārspīlēt.

Komentējot Eiropas Komisijas piedāvājumu Ukrainai nodarītos zaudējumus kompensēt no Krievijas līdzekļiem, kas jau līdz ar kara sākumu tika iesaldēti rietumvalstīs, viņš pauda, ka Rietumos iesaldētie Krievijas aktīvi Ukrainai, visticamāk, tiks nodoti, taču problēma, ka ar šiem līdzekļiem nepietiek karā cietušās valsts atjaunošanai.

Kā atzīmēja Zīle, EK vadība ir lēsusi, ka Ukrainas vajadzības ir ap 600 miljardiem eiro, bet citi eksperti lēš, ka vajadzīgs vairāk nekā triljons eiro, līdz ar to Krievijas iesaldētā nauda labākajā gadījumā veido pusi vai pat tikai trešdaļu nepieciešamā finansējuma.

Risinājumi trūkstošo līdzekļu iegūšanai būs Krievijas kontribūcijas un arī Rietumu ieguldījumi, visticamāk, mudinot savu privāto sektoru investēt Ukrainā, pauda Zīle.

Skaidrojot EP lēmumu atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti, Zīle atzina, ka tas ir politisks lēmums, tomēr tas varētu ļaut valstīm vairāk darīt sankciju ziņā pret Krieviju, kā arī varētu būt solis tuvāk tribunālam pret Krieviju par kara noziegumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politiķis uzsvēra, ka šāds starptautisks tribunāls pret Krieviju ir nepieciešams, lai gan sodītu par kara noziegumiem atbildīgos, gan arī lai mainītu naratīvu Krievijas sabiedrības domāšanā un liktu tai saprast, ka tieši viņu valsts ir atbildīga par kara izraisīšanu un tā radītajām ciešanām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm