“Zemes stundai” šogad veltīs arī koncertu

Vērienīgākā vides akcija pasaulē “Zemes stunda” šogad norisināsies 25. martā pusdeviņos vakarā, un tai šogad veltīs arī koncertu, intervijā “900 sekundēs” stāsta Pasaules Dabas fonda direktors Jāni Rozītis.

22. martā 8:41

“Zemes stunda” šogad norisināsies 25. martā plkst. 20.30, un tās laikā ikviens ir aicināts veltīt vienu stundu Zemei un apliecināt savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030. gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks par pašreizējo. Ikviens 23. martā plkst. 19 aicināts uz “Zemes stundai” veltītu ar Latvijas vides aizsardzības fonda un uzņēmuma “Tetra Pak” atbalstu tapušu koncertu klātienē Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, kurā šogad uzstāsies dziedātājā Grēta Grantiņa, čellu trio “Melo-M” un Igo. Biļetes uz to var iegādāties par ziedojumiem bilesuparadize.lv.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visi koncertā gūtie ienākumi un ziedojumi tiks novirzīti karā izpostīto dabas aizsargājamo teritoriju atjaunošanai Ukrainā, kur karš ir skāris aptuveni 27% no visām aizsargājamajām dabas teritorijām, kā arī citas bioloģiski augstvērtīgas teritorijas, uz iznīcības robežas ir dažādas endēmiskas sugas.

Šogad “Zemes stundā” ikviens ir aicināts atslēgties no ierastās ikdienas un veltīt vienu stundu Zemei. “Zemes stunda” ir aicinājums uz rīcību planētas labā, kurai jāturpinās arī pēc tās. Sugu masveida izmiršana un klimata katastrofas, kas arvien biežāk skar dažādus pasaules reģionus, liek steidzami rīkoties, mainot ikdienas paradumus un pieņemot politiskus lēmumus globālā mērogā. Zemes stundas aicinājums izskan brīdī pēc COP15 vienošanās Monreālā, kurā valstis visā pasaulē apņēmās līdz 2030. gadam apturēt bioloģiskās daudzveidības samazināšanos.

Jānis Rozītis
Pasaules Dabas Fonda direktors

“Mums jāstrādā ar citām jēgpilnām rīcībām dabas daudzveidības saglabāšanā — aizsargājamo teritoriju tīkla paplašināšanu un pārvaldību, ilgtspējīgu mežu, purvu, pļavu, ūdeņu apsaimniekošanu ārpus aizsargājamajām teritorijām. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam to paveikt, ar savu rīcību apliecinot, ka mums rūp dabas stāvoklis gan Latvijā, gan pasaulē.”

“Zemes stundas”  dienā Pasaules Dabas Fonds aicina doties dabā gan organizētos pārgājienos, gan individuāli, lai iepazītu Latvijas dabas daudzveidību un vairotu izpratni par tās nozīmi. 25. martā Pasaules Dabas Fonds organizē pārgājienu, kuru vadīs alpīnists un instruktors Kristaps Liepiņš, kurš 2021. gadā saņēma Klimata vēstnieka balvu.

“Zemes stunda” ir vērienīgākā vides akcija pasaulē, kas šogad norisināsies jau 17. gadu pēc kārtas. Kopš 2007. gada Zemes stunda ir apvienojusi miljoniem cilvēku visā pasaulē, lai rosinātu pārmaiņas, un iedvesmojusi globālas iniciatīvas, iesaistot vairāk nekā 190 valstis un teritorijas. Zemes stundā gaismas ir izslēgtas daudzos pasaules ievērojamākajos objektos, sākot ar “Londonas aci” Anglijā un beidzot ar Eifeļa torni Francijā un Kolizeju Itālijā. Latvijā katru gadu gaismas tiek izslēgtas vai samazināts apgaismojums Rīgas pilij, Brīvības piemineklim, Vanšu un Dzelzceļa tiltiem, Melngalvju namam un daudzām citām sabiedriskajās ēkām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm