tv3.lv

VISC pārstāve: Šogad fizikas un ķīmijas eksāmeniem pieteikušies vairāk skolēni, nekā tos kārtoja pērn

24. maijā 7:30

Šogad fizikas un ķīmijas eksāmeniem pieteikušies vairāk skolēni, nekā tos kārtoja pērn, intervijā “900 sekundēm” pauda Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Liene Bērziņa.

Latvijas skolās gan pamatskolēniem, gan 12. klašu skolēniem šis ir eksāmenu laiks, 23. maijā notika centralizētais eksāmens Latvijas un pasaules vēsturē, vidējās izglītības iegūšanai. Vēl šonedēļ gaidāmi izvēles eksāmeni 12. klašu skolēniem ķīmijā bioloģijā un fizikā.

Pagaidām nav eksāmenu norisi nav saņemta informācija, ka bijuši kādi pārkāpumi, piemēram, informācijas noplūde pirmseksāmenu laikā, kas traucētu skolēnam pabeigt eksāmenu, paliecināja Bērziņa.

Pēc viņas sacītā, šogad līdzīgi kā pērn eksāmenu skaits ir pārskatīts, taču galvenās pamatprasmes un zināšanas tajos ir iekļautas, lai skolēns varētu saņemt savu vērtējumu.

Šogad fizikas un ķīmijas eksāmeniem Latvijā pieteikušies vairāk skolēnu, nekā tos kārtoja pērn – šogad ķīmijas eksāmenam ir pieteikušies 750 skolēnu, kamēr pērn to kārtoja 633, bet fizikas eksāmenam šogad pieteikušies 830, kamēr pērn to kārtoja 796 skolēnu. Bioloģijas eksāmenam šogad pieteikušies vairāk nekā 1200. “Tā labā ziņa ir tāda, ka šobrīd redzam nelielu pozitīvu dinamiku, lai gan nezinām, cik būs eksāmenam reģistrēto,” sacīja viņa.

Skolēniem no Ukrainas nav jākārto mācību eksāmeni, paredz valsts normatīvie akti, bet gan jāsaņem apmierinošs gala vērtējums, piebilda Bērziņa.

Uz jautājumu, vai saņemta informācija, ka skolēni atsevišķās krievvalodīgajās skolās iesniedz slimības lapas, lai nevajadzētu kārtot valsts valodas eksāmenus, viņa atbildēja apstiprinoši – no vecākiem ir saņemtas šādas ziņas, bet VISC nav uzdevums pārbaudīt ārsta sniegtā atzinuma atbilstību, ir uzticība vecākiem un speciālistu atbildīgai rīcībai kontekstā ar skolēna nākamajiem izglītības posmiem un darba iespējām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus viņa aicināja neveicināt, ka šis process tiek pārskatīts, lai izslēgtu šādas situācijas un tiem bērniem, kuriem tiešām tas būtu nepieciešams, rastos papildu administratīvais slogs.

Eksāmenu rezultāti būs zināmi pamatskolēniem 14. jūnijā, kas ir pirmais datums, kad pamatskolas bērni saņems sertifikātu, vidējā izglītībā – 29. jūnijā, bet tie skolēni, kas kārtojuši eksāmenus papildtermiņā, to iegūs 5. jūlijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm