Vindzoras pilī uzstādīta karaliskā Ziemassvētku egle

Britu monarhijas rezidencē, Vindzoras pilī, uzstādīta sešus metrus augsta Ziemassvētku egle. Telpas izrotātas patiešām karaliski, vēsta “900 sekundes”.

2022. gada 1. decembrī 7:20

Katrīna Džounsa ir Karaliskās mākslas darbu un vēsturisko priekšmetu kolekcijas vecākā kuratore. Viņa stāsta, ka šī ir tikai viena no Ziemassvētku eglēm, kas atvesta no kroņa īpašumiem Vindzorā – kopumā pilī izstādītas astoņas eglītes. Bet šī ir visraženākā! Tā izrotāta ar 3000 gaismām, šogad par vadmotīvu izvēlēta violetās krāsas estētika. Dekorācijās izmantota arī karaliskā purpura krāsa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Darbiniekiem šis ir īpaši saviļņojošs brīdis. Tieši pirms 30 gadiem pilī plosījās postošs ugunsgrēks. No telpas, kurā tagad atrodas egle, pēc uguns liesmām pāri bija palikušas tikai sienas, jumts pilnībā nopostīts.

Tagad, kad pils savesta perfektā kārtībā, Ziemassvētku svinībām šeit būs īpaši maģiska nozīme, uzsver kuratore.

Pils darbinieki gan neatklāj, vai tieši šeit ziemas saulgriežus svinēs karaliskā ģimene, paturot to noslēpumā.

Vindzora joprojām izskatās kā karaliskā pilsēta, taču šogad mūžībā aizgājušās karalienes klātbūtne joprojām ir jūtama, suvenīru veikalos dominē tieši viņas tēls. Karaliskās ģimenes komentētājs Ričards Ficviljamss uzskata, ka Čārlza Ziemassvētku runā būs uzsvars tieši uz karalienes mūža pieminēšanu, pieņemot, ka viņš ievēro tradīcijas un uzrunās tautu Ziemassvētku dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm