Vargulis: Putins no Sji sagaidīja lielāku atbalstu vārdos un militāro līdzekļu izpausmē nekā saņēma

Krievijas prezidents Vladimirs Putins no Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina bija sagaidījis lielāku atbalstu ne tikai vārdos, bet arī militāro līdzekļu izpausmē nekā to, ko saņēma, intervijā “900 sekundēm” sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Mārtiņš Vargulis.

Vargulis neslēpa, ka daudz kas no tā, ko Putins un Sji runāja vakariņu laikā, nav zināms – tās ir klasificēta informācija, bet var izdarīt dažus secinājumus no publiski pieejamās informācijas. Tā ir bijusi Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina uzvaras vizīte, uzvaras gājiens, uzsākums. Lai gan tā bija 40. vizīte starp abiem līderiem, bet pirmā vizīte pēc Sji pārapstiprināšanas amatā zināmā mērā uz visu viņa mūžu. Ķīnas līderis Maskavā ieradās ar savu darba kārtību, noteica toni – Pekinas publicēto 12 punktu plānu Krievijas iebrukuma gadadienā kā galveno diskusiju tematu.

“Sji Dzjiņpina vizīte [Maskavā] viņam ir bijusi sekmīga, ko nevarētu teikt par Vladimiru Putinu. Ķīnas līdera vizīte viņam bija būtiska, Sji Dzjiņpinam atbraucot uzreiz pēc Putina aizturēšanas ordera izdošanas, tā zināmā mērā parādot, ka Putinam ir sabiedrotie ārpus Rietumu institūcijām un pieņemtajiem lēmumiem. Taču skaidrs, ka Putins sagaidīja lielāku atbalstu ne tikai vārdos, bet arī militāro līdzekļu izpausmē, ko neredzējām. Sji Dzjiņpins pieturējās pie savas retorikas, ka vajag būt miermīlīgam risinājumam, ka Ķīna skatās teritoriālās integritātes jautājumu, bet piedāvājumu par līdzekļu piegādi Krievijai mēs nesagaidījām,” viņš teica.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ķīnas Tautas Republika paudusi vēlmi diktēt noteikumus. Krievijas gadījumā tā ir iespēja Putinam saglabāt seju, meklēt sabiedrotos.

Jau ziņots, ka Pekina publicēja savu 12 punktu plānu Krievijas iebrukuma gadadienā. Plānā galvenokārt izklāstītas jau sen zināmas Ķīnas pozīcijas un tas nepiedāvā reālistisku risinājumu kara izbeigšanai.

Ķīna ir paziņojusi, ka ievērojot neitralitāti Krievijas un Ukrainas konfliktā, bet faktiski atbalsta Maskavu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm