tv3.lv

Valsts policija Jāņos rīkos plašus reidus

21. jūnijā 10:41

Līdz Jāņu brīvdienām atlikušas divas dienas, un ir laiks sākt domāt ne tikai par to, kādas dziesmas dziedāt un ko likt uz galda, bet arī kā svētkus pavadīt droši. Valsts policija svētkos strādās pastiprinātā režīmā, lai rūpētos par drošību uz ceļa, par ko jāpiedomā arī šoferiem, vēsta “900 sekundes”.

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks Artūrs Smilga norādīja, ka Jāņi ir plašāk svinētie svētki Latvijā un Valsts policija šajos svētkos strādās pastiprinātā režīmā, kas ir daļa profesijas specifikas, ar ko dienestā strādājošie rēķinās.

Viņš norādīja, ka Jāņos allaž atrodas kāds bezatbildīgais, kurš nolemj sēsties pie stūres alkohola reibumā, tāpēc iespēju robežās policija rīkos plašus reidus un veiks alkohola pārbaudes uz ceļa ar mērķi noskaidrot, kuri pie stūres ir sēdušies reibumā. Tāpat netiks aizmirsts par sabiedriskās drošības uzraudzīšanu sabiedrības labad.

Pēc viņa sacītā, policija ir apzinājusi vietas, kur paredzēti lielākie pasākumi, reidi notiks gan pilsētās, gan lauku teritorijās, gan uz ielām un uz lauku ceļiem. Tiks veiktas gan masveida, gan individuālās pārbaudes, tāpēc, var teikt, ka “policija būs visur”, teica Smilga.

Viņš atzina, ka pēdējo piecu gadu laikā uzlabojums saistībā ar nesēšanos pie stūres alkohola reibumā nav jūtams, bet aptuveni 2/3 no dzērājšoferiem pie stūres sēžas stiprā – virs 1,5 promiļu alkohola reibumā, kas ir satraucoša tendence.

Smilga aicina Jāņus svinēt droši un nesēsties ne pie viena braucamā reibumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm