Ušakovs: Attieksme pret karu Ukrainā varētu būt iemesls būtiskām izmaiņām partijas “Saskaņa” iekšienē

Attieksme pret karu Ukrainā varētu būt iemesls būtiskām izmaiņām partijas “Saskaņa” iekšienē, intervijā “900 sekundēm” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, partijas “Saskaņa” domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Nils Ušakovs
partijas “Saskaņa” domes priekšsēdētājs

“Izmaiņas noteikti būs. Nevaru diemžēl izslēgt, ka partija var šķelties tādās vai citādās proporcijās tikai un vienīgi šī jautājuma dēļ. Šis jautājums ir karsts. Cilvēki uzskata, ka grūtības, ar ko saskaramies – ar acīmredzamām grūtībām pēc zaudētām vēlēšanām, ka tajās ir vainojama mūsu pozīcija. Es uzskatu, pozīcija ir viens, un, ja tu neesi gatavs savus principus aizstāvēt, ej kaut kur citur, nodarbojies ar citu amatu.”

Taujāts, vai pats mainīs partiju, Ušakovs atbildēja, ka viņa vienīgā politiskā partija ir “Saskaņa” ar noteiktu ideoloģiju, redzēsim, kur šī ideoloģija dzīvos, bet politikā viņš ir atnācis idejas vārdā un tā dzīvos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komentējot, kādēļ publicējis video par savu darbu EP krievu valodā, Ušakovs pauda pārliecību, ka krievu valoda jāizmanto pēc iespējas vairāk. Viņaprāt, ir būtiski latviešiem, Latvijai kā tautai redzēt, ka krieviski runājošie Latvijas pilsoņi ir. Šajā kontekstā viņš pieminēja simbolismu, krievu valoda nepieder kultūrām, to izmanto valsts pilsoņi. “Ja varam labākus mērķus sasniegt, stāstot par būtisko, tad tas ir jādara. Ir jāpanāk, ka tie cilvēki, kas dzīvo Latvijā, ir Eiropas krievi, tā ir stabilitāte Latvijai. Izstāstīt, ko esi izdarījis, nav vienkārši. Ir jāizmanto instrumenti, kas ļauj tev panākt to pēc iespējas efektīvāk,” sacīja Ušakovs, uzsverot, ka pastāv krievu valoda, nevis Krievijas valoda.

Taujāts par partijas “Latvija pirmajā vietā” līdera Ainara Šlesera pausto vēlmi apvienoties/sadarboties ar Nilu Ušakovu, partijas “Saskaņa” domes priekšsēdētājs teica – nav noslēpums, ka ar Šleseru abi ir pazīstami, kopā ir strādājuši un komunicē. Taču Šlesers šādi uzrunājis partiju “Saskaņu”, nevis Ušakovu kā indivīdu, sacīja Ušakovs. Viņš uzsvēra, ka joprojām pārstāv “Saskaņu”, ir partijas domes vadītājs un viņa uzdevums ir izdarīt visu, lai viņa sirdsapziņa būtu tīra, ka lietas partijā ir sakārtotas.

“Saskaņa” ir Ušakova vienīgā partija, un viņa pienākums ir, lai tā turpinātu pastāvēt tādā ideoloģijā, kādā bija izveidota. Viņš nekomentēja, vai partija apvienosies ar citu politisko spēku, norādot, ka 28. janvārī būs partijas kongress, nav zināms, kā tas beigsies.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka politisko spēku konsolidācija Latvijā būtu nepieciešama, jāveido vienota politiskā nācija, kura sastāvētu no latviešiem un krieviski runājošajiem Latvijas pilsoņiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš teica, ka viņam un viņa daudziem kolēģiem karš ir absolūti sarkanā līnija, – tas, ka Ukrainā notiek noziedzīgs, teroristisks karš, un ir jāatjauno 1991. gada robežas Ukrainai. Ļoti daudziem “Saskaņas” ļaudīm karš ir sarkanā līnija. Viņš neizslēdza, ka partija var šķelties šā jautājuma dēļ. Tajā pašā laikā Ušakovs akcentēja, ka nedrīkst celt kādas partijas reitingus, paužot savu attieksmi pret noziedzīgu karu. Šajā jautājumā jāietur strikta pozīcija.

Taujāts par savu kādreizējo komunikāciju ar Krieviju, viņš uzsvēra – līdz 2014. gadam Eiropā politiķi gribēja “draudzēties ar Krieviju”, tas bija normāli, toreiz arī viņš gribējis draudzēties, tirgoties, veidot labas attiecības. Taču ir mainījusies Krievijas rīcība, un tagad viņš vēlas, lai Krievija aizvāktos no Ukrainas un iestātos miers. “Es nemainos kā cilvēks, manas vērtības nemainās, mainās tas, ko dara Krievija,” uzsvēra Ušakovs, komentējot savu pozīciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm