Urologu asociācija: Vīriešiem ir būtiski vērsties pie ārsta laikus un regulāri

2022. gada 29. novembrī 10:30

Vīriešiem ir būtiski vērsties pie ārsta laikus un regulāri, lai veiktu laicīgu diagnostiku un neielaistu kādas kaites, tajā skaitā vēzi, intervijā “900 sekundēm” sacīja Latvijas Urologu asociācijas prezidents Juris Plonis.

Pirms pieciem gadiem Latvijā tika konstatēta visaugstākā prostatas vēža mirstība, proti, 74 nāves gadījumi uz 100 00o iedzīvotāju.

Taujāts, kāda ir statistika patlaban, Plonis teica, ka pēdējos piecos gados nekas būtiski nav mainījies, bet asociācijas uzdevums ir visai Latvijas sabiedrībai uzsvērt – par vīriešu veselību ir jāinteresējas un jārūpējas. Tāpēc Latvijas Urologu asociācija aicina ikvienu 29. un 30. novembrī tiešsaistē bez maksas vērot forumu vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma tēmas būs ne tikai prostatas audzējs, bet vīriešu veselība kopumā, kā eksperti ir uzaicināti – urologi, ģimenes ārsti un citi speciālisti.

Viņš uzsvēra, ja vēzi atklāj laikus, to var ārstēt. Taču ielaistās stadijās to var tikai apārstēt, lai cilvēks ilgāk ir dzīvs. Šajā kontekstā būtiski vīriešiem ir atcerēties, ka jāvēršas pie ārsta laikus un regulāri.

Jau ziņots, ka Latvijas Urologu asociācija aicina ikvienu 29. un 30. novembrī no 15.30 – 18.00 tiešsaistē bez maksas vērot forumu vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Tajā 20 vadošie veselības aprūpes speciālisti, tajā skaitā Latvijas Urologu asociācijas prezidents, medicīnas doktors Juris Plonis, RAKUS Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs Prof. Vilnis Lietuvietis, dietologs Atis Tupiņš, ģimenes ārsts Dr. Ainis Dzalbs u.c., runās par tematiem, kas jāzina ikvienam vīrietim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm