tv3.lv

Top jauna un neparasta mini‑opera “Babītes Baobabs”

Jau nākamajā nedēļā Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos neparasta Jāņa Šipkēvica un dzejnieka Marta Pujāta radīta mini-opera ar nosaukumu “Babītes Baobabs”, vēsta “900 sekundes”.

Izrādās Babītē ir savs noslēpumains baobabs. Tieši par šo baobabu būs stāsts jaunajā mini-operā.

Izrādi “Babītes Baobabs” autori nodēvējuši par mini-operu. Tas ir tāpēc, ka iestudējums ir aptuveni vien 40 minūšu garumā.

Kora “Maska” vadītājs, diriģents un mini-operas idejas autors uzsver, ka topošā opera būs spilgta un piesātināta.

Jānis Ozols
diriģents

“Operas sižets, tā galvenā doma ir tiešām tā baobaba meklēšana. Tas baobabs ir kā simbols, tā ir mīlestība. Operā solisti – puisis un meitene, viņi, meklējot baobabu, beigās atrod viens otru.”

Vēl pirms mini-operas pirmizrādes ir izveidots video dziesmai no topošās izrādes. Tajā ir redzams noslēpumainais Babītes Baobabs.

“Mēs vienkārši atklājām, ka Babītes ezerā ir tiešām baobabs. No augšas ja filmē ar dronu vai lido ar lidmašīnu pāri, tur ir ieteka ar tādiem sazarojumiem un no augšas izskatās pēc koka mēs savu baobabu jau atradām,” saka diriģents.

Šai mini-operai muzikālo pavadījumu veido klavieres, basģitāra un perkusijas. Galvenajā lomā būs koris “Maska”, kuru cenšas iekustināt kustību režisore Elīna Gediņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elīna Gediņa
kustību režisore

“Protams, dziedātājiem tā specifika ir, ka ar vienu aci jāredz diriģents, gan jāspēj tās pozīcijas atrast tādas, lai neietekmētu dziedāšanas kvalitāti. Tur ir daži ierobežojumi, bet ņemot vērā, ka esmu daudz strādājusi ar koriem gan operā, gan ar valsts akadēmisko kori, tad pieredze ir kā to kori kustināt.”

Jaunās mini-operas pirmizrāde notiks 4. jūnijā sešos vakarā Operas jaunajā zālē.

Veido stāstus par cilvēkiem, kuri, par spīti grūtībām, palīdz sabiedrībai ar savu darbu un liek noticēt iedzīvotāju spējām radīt ko jaunu un noderīgu. Rūp mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošiba ielās, kā arī ekoloģijas problēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm