“Tehnoloģijas bez instrukcijas”: vai viedtālrunis var aizvietot datoru?

31. maijā 9:30

Mēģinām rast atbildi uz kādu mūsdienās ļoti aktuālu jautājumu, – vai mūsu telefoni spēj pilnībā izkonkurēt datoru? Rubrikā “Tehnoloģijas bez instrukcijas”, šoreiz hokeja svētku noskaņās, vēl pirms mūsu fantastiskās uzvaras, Toms Prāmnieks un Kaspars Dvinskis devās uz “Arēnu Rīga” pie līdzjutējiem, lai skaidrotu, vai viņiem viedtālrunis var aizvietot datoru.

“Nē, bez datora nevar iztikt, telefons ir maziņš,” savu izvēli par labu datoram skaidro kāda “Arēnas Rīga” teritorijā sastapta līdzjutēja.

“Es pat apsvēru studiju darbam ņemt datora vietā planšeti, kas ir līdzīga telefonam. Tāpēc, es domāju, ka telefons mierīgi var aizstāt datoru,” saka cita sastapta līdzjutēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Domāju, ka datoru aizstāt ar telefonu nav problēmu gan darbā, gan ikdienā. Pats strādāju IT sfērā un ļoti bieži daudz ko daru caur telefonu,” spriež kāds IT jomas profesionālis.

Cits līdzjutējs spriež, ka lielākoties datoru var aizstāt ar telefonu, bet pats šādu praksi faktiski nepiekopj.

Hokeja līdzjutēju domas dalās par to, vai datoru var aizstāt ar telefonu. Tikmēr eksperts norāda, ka tas ir atkarīgs no tā, kurā ierīcē ērtāk ir veikt izvēlēto darbību.

Radio “Star FM” tehnoloģiju rubrikas vadītājs Kristaps Skutelis norāda, – izvēlēties telefonu par labu datoram ir ļoti atkarīgs no tā, ko mēs ar ierīci vēlamies darīt. Lielā daļā gadījumu ikdienas darbības notiek tīmekļa pārlūkā – kaut kādi pakalpojumi – banku pakalpojumos un saziņā lielā mērā daudz ko varam paveikt ar telefonu. Taču, tiklīdz sākas specifiskāki uzdevumi, piemēram, darbā jāstrādā ar grafiku vai jāmontē, tehniski tas ir iespējams, bet telefons nebūs ērtākais instruments šim. “Varēt var, bet jautājums, kā ir ērtāk,” spriež Skutelis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

No 10. maija katru trešdienu "900 sekundēs" ielūkosimies tehnoloģiju pasaulē stāstu sērijā "Tehnoloģijas bez instrukcijas". Katru nedēļu tiks iepazīta kāda no 21. gadsimta tehnoloģijām, kas mūsu dzīvi padara vieglāku un ērtāku, vai tādu to padarīs tuvākajā nākotnē. Kurš izrādīsies gudrāks - tehnoloģija vai cilvēks? Un kuram "atkost" tehnoloģiju izdosies labāk - Kasparam Dvinskim vai Tomam Prāmniekam? Skaties!

Sadarbībā ar:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm