Suņi‑glābēji vingrinās Francijas kalnu kūrortā

Bīstamās Alpu lavīnās iekļuvušo cilvēku glābšanas komandās neatņemama grupas sastāvdaļa ir suņi, kādi ir arī Stašs un Nels, kuri vingrinās Francijas kalnu kūrortā.

22. martā 7:22

Sniegs, zilas debesis un saule – tie var šķist kā ideāli apstākļi atpūtai kalnu nogāzēs, taču apstākļi var mainīties vienā mirklī. Kad sākas lavīna, notiek sacensība ar laiku, lai atrastu visus cilvēkus, kas varētu būt iesprostoti, vai, kuriem nepieciešama palīdzība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šeit kalnu glābšanas suņi piedalās mācībās Avoriazas slēpošanas bāzē, Francijas Alpos.

Stašs, gaida komandu doties meklēt cilvēkus. Tikmēr Nels to jau saņēmis un meklē cietušo, kurš izliekas, ka viņam tūlīt pat vajadzīga palīdzība. Pēc atrašanas, protams, klāt laiks spēļu pauzei – tā suņiem ir kā balva pēc labi padarīta darba.

Kad lavīna notiek reālajā dzīvē, komandai ir jāreaģē ātri.

Suņus var transportēt pa kalnu ar pacēlāju, sniega motociklu un starp slēpēm, bet vislabākais veids ir doties ar helikopteru, skaidro eksperti.

Svarīga ir arī darbinieku preventīva rīcība pirms slēpošanas bāzes atvēršanas no rīta – jāpārbauda nobraucieni, jānostiprina žogi. Ja tas vajadzīgs, jāveic arī mākslīga lavīnu izraisīšana, mazinot riskus.

Pēc apmācību noslēguma suņi dienestā strādā vairākus gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm