Stūrītis: Visaktīvāk depozīta iepakojumus šķiro Vidzemē, seko Rīga, Kurzeme un Zemgale

Visaktīvāk depozīta iepakojumus šķiro Vidzemē, kam seko Rīga, Kurzeme un Zemgale, bet Latgale šajā ziņā nedaudz iepaliek, intervijā “900 sekundēm” sacīja SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Taujāts, kur šķiro visaktīvāk, viņš atbildēja šādi – Vidzemē, tad seko Rīga, Kurzeme un Zemgale, bet Latgale iepaliek. Aktīvākie taras šķirotāji ir iedzīvotāji vecumā no 40-49 gadiem, visticamāk, tās ir ģimenes ar bērniem, cilvēki ar vidējiem ienākumiem un ienākumiem virs vidējā līmeņa.

Taujāts, kas tiek darīts, lai uzlabotu situāciju, kad automāti ir pārpildīti un iepakojumus nevar nodot, viņš teica, ka sadarbībā ar tirgotājiem kopš vasaras ir būtiski uzlabota taromātu pieejamība. Diemžēl cilvēciskā faktora dēļ gan ir atsevišķas problēmvietas, kurās norit darbs ar tirgotāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Turpināsim uzstādīt taromātus, gadu sākām ar 800, nu jau to būs vairāk nekā 1100,” sacīja Stūrītis, piebilstot, ka plānots uzstādīt pirmos lieljaudas automātus, kur varēs nodot ne tikai PET pudeles, bet arī skārda iepakojumus u.c.

Jau ziņots, ka depozīta sistēmas darbības pirmajā gadā Latvijā nodoti vairāk nekā 250 miljoni tukšo depozīta iepakojumu. Aktīvākie periodi depozīta iepakojumu nodošanai darbības pirmajā gadā bijušas Jāņu brīvdienas, kad dienas laikā nodoti vidēji 1,49 miljoni iepakojumi, kam seko vasaras sezonas noslēgums ar 1,66 miljoniem iepakojumu dienā un gadumija ar 1,18 miljoniem iepakojumu dienā.

DIO dati liecina, ka iedzīvotāji vienā reizē vidēji darba dienā nodod 18 iepakojumus, bet brīvdienās – 20. Lielākā kupona summa par nodoto iepakojumu pagājušajā gadā bija 99,9 eiro, kas ir gandrīz 1000 nodoto iepakojumu.

Visvairāk pērn nodotas alus un ūdens pudeles, bet vismazāk – bezalkoholiskais vīns. Atkārtotai uzpildei nodoto iepakojumu skaits depozīta sistēmas darbības pirmajā gadā ir aptuveni 46,4 miljoni vienību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm