Strauji pieaug atkritumu apmērs Rīgas apkārtnes mežā; par piesārņojumu iespējams ziņot

Rīgas meža apsaimniekotāji pauž satraukumu par to, ka šā gada astoņos mēnešos nelikumīgi izmesto atkritumu skaits ir pieaudzis vairāk nekā par trešdaļu. Tāpēc šodien Valsts vides dienests sadarbībā ar “Rīgas mežiem” uzsāk informatīvu kampaņu, kurā aicina iedzīvotājus ziņot par meža piesārņotājiem.

Rīgas mežniecības mežzinis ir atvedis pie vienas no daudzajām atkritumu kaudzēm, kas sakrājušās galvaspilsētas meža teritorijā.

Šodien sāktās kampaņas laikā iedzīvotāji tiek aicināti ziņot par novērotām atkritumu kaudzēm. To var ērti izdarīt ar lietotnes “Vides SOS” palīdzību.

Runa ir par tiešām lielu atkritumu apmēru, kas tā vietā, lai nonāktu pārstrādes sistēmā, ir izmesti Pierīgas mežā.

Ziepniekkalna meža platību tuvumā esošie iedzīvotāji arī satraukti par piesārņoto mežu. Mazdārziņa saimniece Lillija uzskata, ka būvgružus ved tie, kuri remontē netālu esošās dzīvojamās ēkas: “Tas no privātajām mājām vairāk iet, kas tad veic remontu, vai tad mēs taisām remontu, tur ir ģipsis, daudz kas.”

Mežzinis ir novērojis likumsakarību. Gada sākumā tika paaugstināta atkritumu apsaimniekošanas cena, pēc tam būtiski pieauga mēslošanas likumpārkāpumu skaits. Mežu sakopošana ir dārga, un izmaksas jāsedz no godprātīgo pilsētnieku nodokļiem.

“Šobrīd šī summa ir aptuveni 120 000, pagājušajā gadā šī summa bija gandrīz 3 reizes mazāka,” norāda mežzinis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atkritumi traucē atjaunot meža platības. Par minētajiem 120 000 eiro, kas jātērē atkritumu vākšanai, varētu iestādīt 400 000 jaunu priežu stādu. Diemžēl nauda jātērē atkritumu vākšanai.

Veido stāstus par cilvēkiem, kuri, par spīti grūtībām, palīdz sabiedrībai ar savu darbu un liek noticēt iedzīvotāju spējām radīt ko jaunu un noderīgu. Rūp mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošiba ielās, kā arī ekoloģijas problēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm