tv3.lv

Stepa deju grupa “Soul Tap” laiž klajā video, paužot atbalstu Ukrainai

Šonedēļ atzīmē starptautisko stepa dejas dienu, kurai par godu, kā arī izrādot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, Latvijas stepa deju grupa “Soul Tap” laidusi klajā jaunu video ar ukraiņu grupas “Dakha Brakha” mūziku, vēsta “900 sekundes”.

Stepa grupas “Soul Tap” vadītāja gatavojas parādīt jaunu video ar ukraiņu grupas mūziku.

Maija beigās, kad atzīmē Starptautisko stepa dienu, grupa “Soul Tap” allaž laida gaisā kādu izklaidējošu video, bet šis pavasaris atšķīrās no iepriekšējiem.

Annija Mangale
stepa studijas ”Soul Tap” grupas mākslinieciskā vadītāja

“Šajā gadā karš Ukrainā man liekas izsita pamatus pilnīgi visiem. Tai skaitā arī māksliniekiem. Video stāsts ir par celšanos, par cīnīšanos, par cīņu par brīvību. Un tā ir iedvesma mums, iedvesma Ukrainai un ukraiņiem, kā viņi cīnās par savu brīvību.”

Video veidots internacionālās sociālo tīklu labdarības kampaņas #tapforukraine ietvaros, kuras autori ir Latvijas stepa kopiena, lai atbalstītu Ukrainu un, jo īpaši, Ukrainas stepa dejotājus šajā kara laikā. Un lūdza viņus sūtīt savus video.

Viens no tiem, kas iesūtījis savu stepa deju, ir ukraiņu stepa dejotājs Maksims Bulgakovs, kas patlaban aizsargā savu valsti. Viņš ar ieroci rokās dejo stepa dejotāju himnu, ko sauc par šimšamu, – to sauc visi dejotāji.

Latvijas stepa dejotāji aicināja arī savus kolēģus no citām valstīm sūtīt savus video, lai paustu atbalstu Ukrainai.

Madara Rozentāle
stepa studijas “Soul Tap” pasniedzēja

“Valstis ir iesaistījušās no visas pasaules: no ASV, Japānas, Korejas, Francijas, Austrālijas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par godu Starptautiskajai stepa dejas dienai šo sestdien pirmo reizi organizēs stepa dejas improvizācijas vakaru jeb džemu ar dzīvo mūziku. Pa dienu notiks meistarklases, kurās arī no nulles varēs iemācīties dejot stepu.

Kaut nedaudz iemācīties dejot savu stepa himnas deju šimšamu nav nekas neiespējams.

Par TV žurnālisti strādā 20 gadus. Uzskata, ka jebkurš cilvēks ir interesants. Sirdi silda iespējas ar stāstiem palīdzēt vecākiem savākt nepieciešamos līdzekļus bērna operācijai vai dzīvniekiem no patversmes atrast jaunas mājas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm