Šovasar Rīgā notiks jauns elektroniskās deju mūzikas festivāls “Unreal Festival”

Šovasar, 17. jūnijā, Rīgā, Mežparka estrādē uz Latvijas, Baltijas un Ziemeļeiropas mūzikas skatuves sevi pieteiks jauns elektroniskās deju mūzikas festivāls ar paplašinātās realitātes (AR) elementiem – “Unreal Festival”. “900 sekundes” izjautāja festivāla rīkotāju un atbildīgo par Andrejostas kvartāla pasākumiem – Dāvi Čīmu.

Viņš norāda, ka “Unreal Festival” Mežaparka estrādē ir šīs vasaras skaļākais deju mūzikas pasākums. Tas ir pirmais festivāls, kas tapis sadarbībā ar paplašināto realitāti, piedāvājot apmeklētājiem digitālas vizualizācijas un dekorācijas, ko viņi varēs baudīt ar saviem telefoniem. Dekorācijas mijiedarbosies ar mūziku.

Festivālā apmeklētājiem tiks piedāvāta 12 stundu deju mūzikas pieredze paplašinātajā realitātē uz Latvijas lielākās brīvdabas skatuves, kurā piedalās populāri deju mūzikas mākslinieki no visas pasaules. Festivāla apmeklētājus priecēs pasaules līmeņa dīdžeji no pasaules iespaidīgākajiem pasākumiem un festivāliem, piemēram, “Tomorrowland”, “Coachella”, “Electric Zoo”, “Creamfields” un daudziem citiem.

Tā galvenie mākslinieki Dimitri Vegas & Like Mike ( Beļģija un Grieķija), Tungevaag (Norvēģija), Plastik Funk (Vācija), Sammy Porter (Apvienotā Karaliste), Gaullin (Lietuva). Dimitri Vegas & Like Mike ir slavenā mūzikas festivāla “Tomorrowland” karaļi un šobrīd ir TOP3 DJ pasaulē. Uz skatuves kāps arī pašmāju izpildītāji DJ Makree, Magnuss Eriņš, NF3&Rexton, Levan&24k un BRUNO DRAKE.

“Unreal” festivāls ir ceļojoša festivāla koncepcija, kuras mērķis ir katru gadu rezervēt ikoniskākās pasākumu norises vietas Latvijā un pārveidot tās par pieredzi, kas pulcē visus deju mūzikas entuziastus episkā 12 stundu deju mūzikas un 3D vizualizācijas ceļojumā.

Festivālu organizē Andrejostas kvartāla pasākumu rīkotāji (AOK), kuru organizētie koncerti dažu gadu laikā atjaunojuši Andrejsalas kā nozīmīgas pilsētas teritorijas, potenciāla attīstības centra un kultūrvides vērtību, piesaistot šai pilsētas daļai pastāvīgu apmeklētāju plūsmu.

Andrejosta izvēlēta kā pēdējos gados populārākā un stilīgākā brīvdabas atpūtas un izklaides pulcēšanās vieta galvaspilsētā elektroniskās un deju mūzikas cienītāju, kā arī pilsētas viesu vidū. Tāpēc akumulētās idejas, enerģija un apmeklētāju pieprasījums pēc arvien lielākiem pasākumiem šovasar rezultēsies vērienīgā mūzikas festivālā, norāda pasākuma organizatori.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dāvis Čīma
AOK veidotājs un “Unreal Festival” organizators

“Festivāls ir loģisks nākamais attīstības posms un solis AOK darbībā. Kad sākām rīkot AOK pasākumus, tie ļoti īsā laikā izauga par pilsētas apmeklētākajām ballītēm. Tāpat AOK skatuves kļuva par iekārotām DJ uzstāšanās platformām. Cilvēki nāk pie mums tās īpašās atmosfēras un attieksmes dēļ, ko kopā ar komandu esam radījuši. Dažkārt atpūsties gribētāji gaidīja pat rindās, tāpēc mūsu vēlme ir piedāvāt to izbaudīt tūkstoškārt plašākam apmeklētāju lokam un radīt Latvijā vērienīgāko elektroniskās deju mūzikas festivālu. Mērķis dažu gadu laikā kļūt par top festivālu Eiropā, atvedot pie mums arī ārvalstu interesentus.”

Festivāla īpašā atšķirības zīme būs paplašinātās realitātes tehnoloģiju izmantošana, kas mūzikas industrijā kļūst arvien populārāka. Pirmo reizi AR tika izmantots U2 koncerta šova laikā 2018.gadā, vēlāk sekoja arī Eminem un Maroon 5 performances. Dažu gadu laikā AR joma strauji attīstās, un pašlaik paplašinātās realitātes funkcijas viesu izklaidei izmanto arī Koačellas festivāls, kas norisinās Kalifornijā, Koačellas ielejā Kolorādo tuksnesī.

Toms Grīnvalds
AR tehnoloģijas veidotājs, Tapp.lv pārstāvis

“Paplašinātā realitāte vairs nav nākotnes tehnoloģija. Tā ir šodiena. Lai pieredzētu AR iespējas, nepieciešams tikai telefons un aplikācija, kas ļaus virtuālajā vidē saskatīt īpaši radītus tēlus, objektus un vizualizācijas. Šādā veidā varam sniegt festivāla apmeklētājam vēl nebijušu pieredzi un iespēju izbaudīt nereālu pasauli, kas, iespējams, nākotnē kļūs par daļu no mūsu ikdienas.”Festivāls norisināsies 17. jūnijā no plkst. 14:00 līdz 02:00 Mežaparka Lielajāestrādē. Biļetes uz festivālu pieejamas no 2.februāra www.unreal-festival.com unvisās Biļešu serviss kasēs

Festivāls norisināsies 17. jūnijā no plkst. 14:00 līdz 02:00 Mežaparka Lielajā estrādē. Biļetes uz festivālu pieejamas no 2.februāra festivāla mājaslapā un visās “Biļešu serviss” kasēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm