Soctīklu lietotājus pārsteidz Rīgas vārnas uzvedība

Nesen kāda vārna Rīgā ir spējusi pārsteigt ar savu uzvedību – iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc vārna bez redzama iemesla karājas ar galvu uz leju. “900 sekundes” pēc atbildes vērsās pie ornitologiem.

Pilsētu ielās vārnas veic dažādus trikus. Daudziem noteikti ir bijusi iespēja redzēt, kā vārnas kaitina kaķus vai arī kādā neparastā veidā cenšas iegūt pārtiku.

Taču sociālajos tīklos pieejamie attēli ir radījuši daudz jautājumu. Vārna vingro, meditē, žāvējas, tēlo sikspārni un skaita cilvēkus, sociālo tīklu lietotāji komentāros izsaka savus minējumus. Skaidrs, ka šāda karāšanās pārsteidz daudzus, jo nav īsti izprotams iemesls šādai uzvedībai.

Ornitologs Kārlis Millers skaidro, ka vārnas dažkārt var uzvesties ne mazāk dīvaini kā cilvēki. Brīžos, kad vēders pilns un noskaņojums ir labs, vārnas mēdz uzjautrināties.

Kārlis Millers
latvijasputni.lv

“Māk un prot sevi izklaidēt, kad viņām ir “brīvais” laiks, kad ir paēdušas un dzīve ir skaista, tad ir laiks nedaudz izklaidēties un izdomāt kaut ko interesantu.”

Fotogrāfiju autore, kāda rīdziniece attēlu aprakstā pieminējusi, ka vārna ir karājusies visai ilgu laiku. Izskatās, ka tieši tāpēc ir izdevies uzņemt vairākus attēlus ar vārnu, kura karājas ar galvu uz leju.

“Tā izklaidē sevi un, iespējams, ka rāda priekšnesumu kādam, kam grib iepatikties,” saka Millers.

Putnu pazinējs Vilnis Skuja zina teikt, ka vārnas izklaidējoties atbrīvojas no stresa. Viņas dzīvo pilsētā un lielos baros, tāpēc dažkārt ir jāatbrīvojas no satraukumiem. Taču karāšanās noder ne tikai izklaidei. Ornitologi ir novērojuši, ka ir vārnas, kas plūc zemāk esošās zīles, karājoties no augstāk esoša zara.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vilnis Skuja
ornitologs

“Tāpēc tā pakaras uz brīdi, saķer to ēdamo, tad laižas vaļā un lido.”

Pētnieki atzīmē, ka pelēko vārnu, vismaz Rīgā, kļūst arvien vairāk. Kāpēc to skaits pieaug, viennozīmīgas atbildes pagaidām nav. Skaidrs, ka vārnas ir pat ļoti labi iemācījušās pilsētā iegūt pārtiku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm