Slaidiņš: “Karalis vēl nav pliks” un Kremļa mobilizēts pusmiljons var būt “reāls spēks”

Baltkrievija ir kļuvusi par bāzi Krievijas tehnikas atjaunošanai, intervijā “900 sekundēs” sacīja Zemessardzes štāba virsnieks, majors Jānis Slaidiņš.

Taujāts, ar ko skaidrojams tas, ka patlaban Krievijas karaspēks iepauzēja uzbrukumu Bahmutai un daļu sava militārā resursa pārvirza uz netālu esošo Soledaru. Viņš teica, ka aiz Soloderas divas šosejas, kas ir galvenie Ukrainas armijas apgādes ceļi un taisnais ceļš uz Slovjansku un Kramatorsku, kuras bija Krievijas mērķis jau iepriekš. Krievijas mērķis ir pārņemt savā kontrolē šos ceļus, jo, ja ukraiņiem fronte tur salūst, krievi tiek operatīvajos plašumos un var turpināt uzbrukumu.

“Ukrainai tas nav nekas jauns, viņi ir pieraduši aizstāvēties un ir izvērtējuši visus iespējamos draudus, koncentrējot arī pietiekamu aizsardzības spēku,” norādīja Slaidiņš.

Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka ukraiņi noturēsies. “Viņiem ir jānotur fronte, lai varētu ķerties pie savu zemju atbrīvošanas,” sacīja Slaidiņš. Viņš gan atzina, ka, neraugoties uz Krievijas problēmām, pretinieks ir spēcīgs –  mobilizētajiem izdevies saglābt fronti Harkivas apgabalā.

Ja mobilizācija turpināsies, tas būs reāls spēks. Nav izslēgta iespēja, ka Krievijai var izdoties īstenot plānu par pusmiljona cilvēku mobilizāciju, turklāt Krievijas mobilizējamais resurss ir apmēram divi miljoni. “Ja Krievija mobilizēs vēl pusmiljonu cilvēku un tos apmācīs, kā arī apbruņos, tas būs reāls spēks. Lai arī ir jāņem vērā, ka Krievijai ir problēmas ar kaujas tehniku, “karalis vēl nav pliks” un Krievijai vēl ir pietiekami militāro resursu,” sacīja Slaidiņš.

Pēc viņa teiktā, arī “Vagner” grupējums karalaukā nebija slikti vadīts. “Vagner” uzturēja augsto uzbrukumu tempu, tos, kurus nebija žēl upurēt, “Vagner” bija pietiekami efektīvi, pie Bahmutas guva zināmus panākumus. Turklāt tagad pie Soledaras noliktas atpūtušās, pārapbruņotas krievu vienības, kas liecina, ka krievi lielu uzmanību liek uz Bahmutas-Soledaras telpu.

Jaunu pilsētu atbrīvošana, atkarīga no resursa, situācijas frontē. Laikapstākļi ir svarīgi, būs vēl viena liela kauja par Ukrainu, kad tas būs, nezinām. Krievi uzbruks. Ne velti viņi mobilizē vienības, mobilizētie tiks iesaukti. Krievi veido rezervi. Ukraiņi ir pārliecināti, ka sekos uzbrukums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Slaidiņš prognozēja, ka ukraiņi tagad varētu iztikt ar esošajiem militārajiem resursiem, lai aizstāvētu savas teritorijas, taču tiks strādāts pie stratēģisko resursu uzkrāšanas, lai vēlāk varētu doties uzbrukumā. Ukraiņi arī gaida vēl vienu lielu krievu uzbrukumu. Slaidiņš uzskata, ka krievi uzbruks, par ko liecina formētās vienības, turpmāka mobilizācija, veidojot rezerves.

Krievijai varētu būt problēmas ar raķešu krājumiem, bet tiek likts liels uzsvars uz kaujas tehnikas, kas varētu būt nolaistā stāvoklī, atjaunošanu. No Tālajiem Austrumiem pienāk ešeloni Ukrainas virzienā uz Baltkrieviju, kas ir kļuvusi par bāzi, kur tiek atjaunota Krievijas tehnika. Turp tiek sūtīti grausti, kas tiek likti kopā, sacīja Slaidiņš, piebilstot, ka šajā procesā tiek iesaistīti Baltkrievijas bruņotie spēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm