tv3.lv

Skride: RSU ir sākuši strādāt pasniedzēji no Ukrainas, bet Latvijas aptiekās – farmaceiti

25. martā 9:00

Ārsti, kas bēg no kara Ukrainā, izteikuši vēlmi strādāt Latvijas slimnīcās un privātajās iestādēs, bet Rīgas Stradiņa universitātē jau ir sākuši strādāt medicīnas pasniedzēji no Ukrainas, intervijā “900 sekundēs” sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) kardiologs, Saeimas deputāts Andris Skride (AP).

Viņš teica – ir  pirmie no Ukrainas atbēgušie ārsti, kuri izteikuši vēlmi strādāt slimnīcās, norit darbs pie viņu iekļaušanas darbā Latvijā. Arī vairākās privātajās medicīnas iestādēs un laboratorijās sāks strādāt ārsti no Ukrainas.

Tāpat viņš sacīja, ka arī Rīgas Stradiņa universitātē ir sākuši strādāt medicīnas pasniedzēji no Ukrainas, bet Latvijas aptiekās – farmaceiti no Ukrainas – viņam tādi esot zināmi vismaz 20.

Caur ārstu biedrību ārstu Ukrainā izdotais sertifikāts tiek pielīdzināts Latvijai, arī Veselības inspekcija to dara attiecībā uz medmāsām, process ir pretimnākošs, viss norit raidi. Darbam pieteikušies arī daudz krievvalodīgo, kuri valodas dēļ netiek atgrūsti.

Komentējot situāciju Ukrainā ar medikamentu pieejamību, viņš teica, ka medikamentu trūkst sevišķi aplenktajās pilsētās, piemēram, Kijivā, kur strādā arī Latvijas mikroķirurgi, kuri tur operē 24/7. Tāpat Latvijā ir sagatavotas izmaiņas normatīvajos aktos, kas atļaus, tiklīdz būs nepieciešamība, sūtīt uz Ukrainu asinis pārliešanai. Tiks aizgādāti arī medikamenti.

Viņš arī uzsvēra, ka patlaban ir svarīgi būt vienotiem kā cilvēkiem un valstij Latvijā, jāstāsta par Putina īstenoto darbību sekām. Vienlaikus iedzīvotājiem ir būtiski, neraugoties uz bažām par notikumu gaitu, turpināt rūpēties par veselība, kurā lielu artavu nodrošina tas, ko apēdam. Tāpēc jārūpējas par pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu. Svarīgi ir arī uzturēt sociālo, veselības drošību arī no Ukrainas atbraukušajiem, kuriem varētu būt nepieciešama psiholoģiskā palīdzība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm