Skolēnu mācību uzņēmumu svētku tirdziņā “Cits Bazārs” pašu radīto piedāvās 270 uzņēmumi

Sestdien, 3. decembrī, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” pēc divu gadu pārtraukuma notiks Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš “Cits Bazārs”, kurā pašu radītas preces un oriģinālas Ziemassvētku dāvanas apmeklētājiem piedāvās 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas, intervijā “900 sekundēm” apstiprināja “Junior Achievement Latvija vadītājs” Jānis Krievāns.

Krievāns informēja, ka tirdziņš notiks no plkst. 11-17, un 270 mācību uzņēmumu tajā tirgos savas preces un saražotos pakalpojumus, būs pieejamas arī dažādas tehnoloģiskas, videi draudzīgas inovācijas, kuras varēs nopirkt. Salīdzinot ar citiem gadiem, kad šādas tehnoloģijas būtu prototipu līmenī, šogad tās jau ir gatavas nopērkamas “Citā bazārā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc Krievāna teiktā, vairāk nekā 20% no skolēnu mācību uzņēmumiem iesaistās uzņēmējdarbībā, bet gadā ir līdz pieciem uzņēmumiem, kuri turpina pamatbiznesu.

Tirdziņā plaši piedāvās oriģināla dizaina tekstilpreces, bižutēriju, no pašmāju izejvielām ražotus gardumus, dažādu dabīgu materiālu aksesuārus un suvenīrus dāvanām. Arī unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, puķupodi ar viedo laistīšanas sistēmu, augļu trauks ar iebūvētu ierīci kukaiņu aizbaidīšanai, spēļu kārtis ar ilustrētiem latviešu daiļliteratūras tēliem, ķepu saudzējošs vasks četrkājainajiem mīluļiem un citi interesanti produkti, tajā skaitā kāda īpaša grāmatzīme, ar kuru var lasīt tumsā.

“Ieslēdzot grāmatzīmi naktī, un uzliekot uz grāmatas lappuses, ir daudz vieglāk lasīt, neieslēdzot lielo lampu vai naktslampiņu,” inovatīvo produktu iezīmē skolēnu mācību uzņēmuma “Clear Read” pārstāvis.

Skolēnu mācību uzņēmuma “Clear Read” pārstāvis Roberts Mackēvičs (RCHV) atzīst, ka sākumā gāja grūti ar grāmatzīmes izstrādi, bet viņi ir vēlējušies radīt ko tādu, kas cilvēkam atvieglotu dzīvi. Noliekot to istabā, grāmatzīme izgaismo daļu istabas, gatavota no organiskā stikla.

Abi puiši “Clear Read” pārstāvis Roberts Mackēvičs un skolēnu mācību uzņēmuma “Clear Read” pārstāvis Pauls Kristens Neijs atzīst, ka veidojot šo produktu – speciālo grāmatzīmi, ar kuru var lasīt tumsā, paši sajutušies kā uzņēmēji. To novērtē arī paziņas un ģimene, apgalvojot, ka ideja ir ļoti laba. Grāmatzīmi var iegādāties par 15 eiro, – jaunieši no sākuma izrēķināja, kāda ir tās ražošanas pašizmaksa un nedaudz “pielika klāt par darbu”. To ražo puišiem pazīstamajam esošā ražotnē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm