RTU prorektors: Obligāts eksāmens dabaszinātnēs ir pirmais solis ceļā uz kvalitatīvām zināšanām

2022. gada 28. septembrī 8:03

No nākamā mācību gada skolēniem obligāti būs jākārto valsts pārbaudes darbs dabaszinībās – fizikā, ķīmijā vai bioloģijā. Savukārt vēl pēc gada tas kļūs par centralizēto eksāmenu. Rīgas Tehniskās universitātes attīstības prorektors Artūrs Zeps TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka obligātā eksāmena ieviešana vēl neuzlabos zināšanu kvalitāti, bet tas ir nozīmīgs solis ceļā uz to.

No nākamā mācību gada skolēniem obligāti būs jākārto arī valsts pārbaudes darbs dabaszinībās vispārīgajā līmenī vai fizikā, ķīmijā vai bioloģijā vismaz optimālajā līmenī, otrdien nolēma valdība.

Rīgas Tehniskās universitātes attīstības prorektors Artūrs Zeps norāda, ka jāņem vērā problēmas izglītības sistēmā, piemēram, pedagogu trūkums un skolēniem pieejamie materiāli. Viņš gan mierina, jo par centralizēto eksāmenu dabaszinātnēs varēs runāt tikai 2025./2026. mācību gadā. Līdz tam vēl laiks sagatavoties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī augstskolas ir gatavas iesaistīties. Latvijas Universitāte šobrīd strādā pie fizikas mācību materiālu sagatavošanas, RTU nodrošina skolām pedagogus un materiālus augstākā līmeņa ķīmijas un fizikas apgūšanai turpat universitātē.

Šonedēļ RTU sadarbībā ar Rīgas Biznesa skolu nākuši klajā ar iniciatīvu piedāvāt vidusskolēniem Hārvarda Universitātes mācību materiālus programmēšanas apgūšanai, norāda Zeps.

Vaicāts par to, vai obligātā eksāmena ieviešana uzlabos skolēnu zināšanu kvalitāti, Zeps norāda, ka tas ir tikai mazs solītis: “Mums pilnīgi noteikti ir jādomā vēl par skolotājiem, mācību materiāliem un intereses veidošanu. Skatoties uz šo kombināciju kopumā, es varu teikt, ka rezultāts noteikti uzlabosies.”

Paredzēts noteikt dažādus valsts pārbaudes darbu veidus vidējās izglītības posmā – eksāmenus, centralizētos eksāmenus un monitoringa darbus. Valsts pārbaudes darba mērķis ir novērtēt skolēnu sniegumu mācību priekšmetā optimālajā un augstākajā mācību satura apguves līmenī, identificēt un izvērtēt, cik lielā mērā ir apgūti plānotie sasniedzamie rezultāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm