tv3.lv

Rinkēvičs: Latvija savu vēstnieku no Maskavas neatsauks

27. maijā 8:40

Latvija turpinās sašaurināt diplomātisko pārstāvniecību Krievijā, taču savu vēstnieku no Maskavas neatsauks, intervijā “900 sekundēm” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs

“Nē, mēs to [atsaukt vēstnieku no Maskavas] nedarīsim, tāpat kā to nedara neviena cita Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts viena iemesla dēļ – mēs tomēr šobrīd redzam nepieciešamību koordinēt ES un NATO vēstnieku līmenī rīcību arī Maskavā. Kamdēļ Lietuva šo lēmumu pieņēma, jājautā viņiem.”

Viņš teica, ka tajā pašā laikā Latvija turpina sašaurināt diplomātisko pārstāvniecību Krievijā – slēgti divi konsulāti, bet no 1. jūlija pārtrauks darboties vēstniecības konsulārā nodaļa Kaļiņingradā.

Pēc Rinkēviča teiktā, ir milzīga interese arī par ieceļošanu Latvijā, Latvija izsniedz maz vīzu, bet valstspiederīgo pilsoņiem vīzas pienākas automātiski. Redzama arvien lielāka interese no Krievijas pilsoņiem ar latviešu saknēm, kas sāk interesēties, vai var ieceļot Latvijā. Interese esot ļoti liela.

Komentējot, cik aktīva patlaban ir Krievija, cenšoties ietekmēt Eiropas ietekmīgāko valstu pozīciju, viņš atzina, – ir jaunas bažas, par ko uztraucas pasaules līderi – bads daļā pasaules valstu no Ukrainas neizvesto graudu dēļ, kas var radīt jaunu migrācijas vilni. Šajā kontekstā, pēc Rinkēviča domām, ir jādomā, kā nodrošināt brīvo ostu pieejamību.

Pēc viņa sacītā, sankciju politika pret Krieviju ir jāturpina, ļoti daudz jāstrādā, lai militārā palīdzība turpinātos, kā arī jāpiešķir kandidātvalsts statuss Ukrainai ES līmenī – tas būtu lielais indikators, ja spējam saņemties kā Rietumi, spēsim palīdzēt Ukrainai.

Viņš teica, ka attiecībā uz sankciju jauno paketi jau līdz maija sākumam ES bija vienprātība, bet lēmumu pieņemšana kavējās Ungārijas nostājas dēļ. “Saprotam, šīs valsts problēmas enerģētiski un citādā ziņā, bet esam piedāvājuši saprātīgus risinājumus,” pauda Rinkēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm