“Rīgas ūdens” lielos sarīkojumos uzstādīs mobilās ūdens stacijas

Šodien visā pasaulē atzīmē ūdens dienu, kurā šogad īpaša uzmanība pievērsta ūdens un apkārtējās vides tīrībai. Viens no atkritumu samazināšanas veidiem ir lietot pilsētas ūdeni vairāklietojamos traukos, piemēram, Rīgā šovasar līdz ar jauniem pastāvīgiem brīvkrāniem ieviesīs arī mobilās ūdens stacijas, vēsta “900 sekundes”.

“Rīgas ūdens” darbnīcā ir izgatavota pirmā mobilā ūdens stacija. Tā ir pārvietojama, “Rīgas ūdens” darbinieki to izjauktā veidā automašīnas piekabē var nogādāt uz jebkuru pilsētas vietu un aptuveni pusstundas laikā uzstādīt.

Lūk, katrā pusē ir četri krāni, tas nozīmē, ka vienlaikus var ūdeni uzpildīt astoņi cilvēki. Viens no pirmajiem lielajiem pasākumiem, kur varēsim redzēt šādus mobilos ūdens krānus, būs dziesmu svētki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziesmu un deju svētku laikā paredzēts uzstādīt astoņas mobilās dzeramā ūdens stacijas.

Krišjānis Krūmiņš
“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs

“Tas ir “Rīgas ūdens” darbinieku veidots inženiertehnisks risinājums, lai ikvienam būtu ērti šajos svētkos pieejams dzeramais ūdens.”

“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs uzsver, ka mobilā dzeramā ūdens stacijas tiks pieslēgtas pilsētas ūdens sistēmai. Tāpēc pēc uzstādīšanas tām ūdens nav atsevišķi jāpieved klāt.

Krišjānis Krūmiņš
“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs

“Tas nozīmē, ka ūdens stacijā nav kādas tvertnes, kur tiek uzkrāts ūdens un lēnām tērēts. Tas ir pievienots mūsu cauruļvadam, tad ar vēsu temperatūru un citām kvalitatīvajām īpašībām būs pieejams.”

Mobilās dzeramā ūdens stacijas iecerēts uzstādīt ne tikai dziesmu un deju svētkos, bet arī citos lielos pašvaldības vai valsts organizētos sarīkojumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ūdens ņemšanas vietas būtiski samazina tukšo plastmasas trauku daudzumu atkritumos.

“Rīgas ūdens” mājaslapā ir izveidota īpaša sadaļa – ūdens skola.

Savukārt tiem, kuri vēlas uzzināt ne tikai kā samazināt atkritumus, bet arī to, kā strādā ūdens apgādes sistēma, ir iespēja ieskatīties ūdens skolā, piemēram, to var darīt pedagogi ūdens dienai veltītā sarīkojumā.

“Lai varētu skolotāji smelties iedvesmu mūsu sagatavotajos materiālos, lai varētu vairāk izstāstīt, kas ir ūdens, kāds ir attīrīšanas process, kā tas nonāk līdz mājsaimniecībām,” stāsta “Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs.

Lai zināšanas iegūtu praktisku lietojumu, skolām galvaspilsētā ir iespēja uzstādīt dzeramā ūdens krānus gaiteņos vai citās ērtās vietās. Savukārt pilsētas ielās šovasar būs redzamas ne tikai mobilās ūdens stacijas, bet arī jauni brīvkrāni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm