tv3.lv

Puntulis: Uzvaras parka teritorijā jābūt kam tādam, kas orientēts uz okupācijas laiku nepieredzējušo paaudzi

23. maijā 9:00

Uzvaras parka teritorijā jābūt kam tādam, kas orientēts uz okupācijas laiku nepieredzējušo paaudzi, TV3 raidījumā “900 sekundes” pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Nauris Puntulis
kultūras ministrs

“Es šinī teritorijā redzētu kaut ko, kas orientēts un jauniešiem bērniem, kuri ne vien paši, bet kuru vecāki nav pieredzējuši okupācijas laiku. Nodot šo teritoriju kādam, kas nezina okupāciju, tā būtu simbolu maiņa.”

Runājot par kultūras pasākumu nozari kopumā, no viņa teiktā izriet, ka pagaidām nav indikāciju, ka straujais vispārējais cenu pieaugums varētu radīt būtisku triecienu kultūras pasākumu nozarei. Vaicāts, kādas patlaban ir aktuālākās problēmas kultūras nozarē un vai viena no tādām nav inflācijas spiediens, ministrs atbildēja, – līdz šim tajā strādājošās valsts kapitālsabiedrības nav devušas nekādus signālus, ka tās nevarētu iekļauties pašreizējā budžetā.

Iespējams, sarežģītākā situācijā ir privātais sektors, kur atsevišķi žanri ir kļuvuši mazāk pieprasīti, pieļāva Puntulis, neminot konkrētus žanrus, vien norādot, ka īpašas izmaiņas neizjūt tie producenti un mākslinieki, kuri ir gatavi strādāt ar dažādiem žanriem.

Vienlaikus viņš atzina, ka cilvēku vēlme atkal pulcēties, atkal būt kultūrā un to baudīt nav mazinājusies, neņemot vērā, ka šajos ekonomiskajos apstākļos tas nav lēti. Cilvēki aizvien iegādājas biļetes un vēlas apmeklēt kultūras pasākumus, ir pēc tiem izslāpuši.

Taujāts, vai nedomā, ka situācija varētu krasāk mainīties rudenī, kad līdz ar apkures sezonas iestāšanos iedzīvotāji asāk izjutīs cenu pieaugumu, ministrs atbildēja, ka ir pārliecināts, ka valsts atradīs atbilstošus kompensējošus mehānismus, lai iedzīvotājiem saglabātos iespēja baudīt kultūru arī tajos apstākļos.

Politiķis gan atzina, ka vispārējais cenu pieaugums skars XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētkus – viņam nākšoties vērsties valdībā, lai lūgtu to rīkošanai piešķirt papildu finansējumu. Nepieciešamā papildu finansējuma apmēru politiķis neminēja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm