“Progresīvie” ir gatavi vai nu pilnvērtīgi būt koalīcijā, vai opozīcijā; nepiekrīt “3+” modelim

4. oktobrī 10:02

Partija “Progresīvie” ir gatava vai nu pilnvērtīgi strādāt koalīcijā, vai opozīcijā, bet nepiekrīt “3+” modelim – triju partiju koalīcijai un pieaicinātajam partnerim, intervijā “900 sekundēm” sacīja “Progresīvie” deputāta kandidāts, ārpolitikas pētnieks Andris Sprūds.

“Mūsu nostāja ir trīs vai četri, respektīvi, pilnvērtīga koalīcija vai pilnvērtīga opozīcija,” sacīja Sprūds, piebilstot, ja arī “Progresīvajiem” būs jādarbojas opozīcijā, partija vēlas būt kvalitatīva, konstruktīva opozīcija. Pēc viņa sacītā, Latvijas politikā pastāv problēma – koalīcija neņem vērā opozīciju, bet opozīcija ne vienmēr ir kvalitatīva.

Viņš izteica viedokli, ka “Progresīvajiem” būs ļoti laba frakcija, tās sastāvā un prioritātēs apvienojot pieredzi un jaunības dinamiku.

Attiecībā uz valdības veidošanu – tas esot sarunu process. “Mēs esam atvērti sarunām, un, domāju, šeit ir ļoti labas iespējas, ka atrodam kopēju valodu. Protams, ka ikvienai partijai ir savas intereses un uzstādījumi, noteikti katram formātam ir plusi un mīnusi, tā ir daļa no sarunām,” viņš sacīja.

Sprūds teica, ka daudzas lietas attiecībā uz potenciālās koalīcijas izveidi Valsts prezidents vakardien labi esot pateicis, “Progresīvajiem” bija konstruktīva saruna ar prezidentu, uzstādījums par četriem demokrātiskiem, valstiski domājošiem politiskajiem spēkiem ir fundaments, uz kura iespējams bāzēt turpmāko sadarbību. Daudzos jautājumos “Progresīvajiem” ar potenciālajām pārējām koalīcijas partijām ir kopīga platforma, lielie uzstādījumi, kā piemēram, valsts drošība, ekonomiskie un enerģētiskie izaicinājumi ir vienojošie elementi.

Andris Sprūds
“Progresīvie” deputāta kandidāts, ārpolitikas pētnieks

“Mēs esam gatavi pilnvērtīgi darboties koalīcijā un dot savu pieredzi, savas zināšanas, ņemt līdzi arī sabiedrības daļas doto mandātu, lai mēs īstenotu šos mērķus. Bet tajā pašā laikā mums nav pašmērķis iekļūt koalīcijā, esam gatavi tikpat pilnvērtīgi darboties arī opozīcijā, ja reiz mēs redzam, ka mūsu mērķi var netikt īstenoti. Tāpēc šī noteikti ir daļa sarunu procesa. Skaidrs, ka politika ir iespējamā kompromisu māksla, bet neesam gatavi atkāpties no uzstādījumiem – drošas valsts, krīzes pārvarēšanas, tostarp jautājumiem par saliedētu sabiedrību, respektējam cilvēku brīvības, ļoti svarīgas mums ir investīcijas cilvēkos – izglītība, veselība un daudzi iepriekš minētie punkti.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm