Politologs: Nauda neizšķir to, kurš nonāks Saeimā

4. oktobrī 9:02

Nauda neizšķir to, kurš nonāks Saeimā – izrādās, būtiskāka par politisko spēku atvēlētajiem līdzekļiem priekšvēlēšanu reklāmas kampaņām ir to ideoloģija, intervijā “900 sekundēm” sacīja politologs Ojārs Skudra.

“Latvijas politikā izšķirošais nav nauda, bet partiju ideoloģija – nauda neizšķir to, kurš nonāks Saeimā,” sacīja Skudra, komentējot to, cik iekļūšanai Saeimā izmaksājis viena deputāta krēsls.

Komentējot partiju sarunas par nākamās valdības iespējamo koalīciju, viņš teica, – ar Veselības ministriju zināmā vērā būs vienkārši – “Jaunā Vienotība” gatavo veselības ministru, kas varētu būt Anda Čakša. Tā kā Saeimā ievēlēta gan esošā ekonomikas ministre Ilze Indriksone, gan pirms viņas strādājošais ekonomikas ministrs, visticamāk, nebūs iebildumu, ka Indriksone stājas EM galvgalī.

Vienlaikus viņš neizslēdza, ka varētu sekot kompetenču pārdale, iespējams, tiks izveidotas divas jaunas ministrijas, tostarp, kas atbild par tehnoloģisko progresu un digitalizāciju un strukturālās reformas, prasās arī pārvaldes mehānismu efektivitāte plašākā izpratnē.

Izglītības ministrija arī varētu nonākt “Jaunās Vienotības” rokās, jo pieļaujams, ka abi pārējie partneri vēlēsies, lai tās nonāk pie “Jaunās Vienotības”, bet iekšlietas un aizsardzību varētu vēlēties “Apvienotais saraksts”.

Komentējot, kāds būs opozīcijas pretspars koalīcijas ierosinājumiem, viņš teica, ja “Progresīvie” tiks atstāti opozīcijā, šī valdība nebūs spējīga veikt strukturālas pārmaiņas un Latvijas paātrinātu mobilizāciju, Rosļikovs varētu būt ininteresēts jautājumos, kas skar izglītību un Latvijas attiecības ar Krieviju, bet Ainārs Šlesers varētu būt ieinteresēts attīstīt atsevišķas iniciatīvas ekonomikā.

Jau ziņots, ka otrdien, 4. oktobrī, sāksies partiju sarunas par nākamās valdības iespējamo koalīciju. Vēlēšanu uzvarētāja – “Jaunā Vienotība” – tiksies ar “Apvienotā saraksta” un “Nacionālās apvienības” pārstāvjiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Premjers Krišjānis Kariņš ir gatavs vadīt arī jauno valdību, kas, viņaprāt, būtu jāveido četrām partijām – “Jaunajai Vienotībai”, “Apvienotajam sarakstam”, “Nacionālajai apvienībai” un “Progresīvajiem”. Tā būtu plaša koalīcija ar 64 balsu vairākumu Saeimā.

Turpretī “Nacionālā apvienība” uzskata, ka valdība jāveido trīs partijām bez “Progresīvajiem”. Tādā gadījumā koalīcijai Saeimā būtu 54 balsis. Savukārt “Apvienotais saraksts” ir gatavs sarunām par to, kādu sadarbību veidot ar “Progresīvajiem”. Taču koalīcijas kodolā “Apvienotais saraksts” redz sevi kopā ar “Jauno Vienotību” un Nacionālo apvienību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm