tv3.lv

Pavļuts nešaubās par to, ka Saeima iekšlietu ministra amatā apstiprinās Eklonu

23. maijā 7:50

Neoficiāli koalīcija jau paudusi atbalstu iekšlietu ministra amatam virzītajam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietniekam ģenerālim Kristapam Eklonam, un nav šaubu, ka arī Saeima apstiprinās viņu iekšlietu ministra amatā, intervijā “900 sekundēs” pauda partiju apvienības “Attīstībai/Par” (AP) valdes līdzpriekšsēdētājs, kustības “Par” priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Pavļuts intervijā “900 sekundēs” akcentēja, – izraugoties kandidātu šim amatam, tika meklēts nozarē pazīstams un respektējams cilvēks. Lēmums pieņemts, demokrātiski par to diskutējot partijā un partiju apvienībā. Galvenais esot bijis salāgot vajadzības, kas Latvijai un Eiropai ir kara laikā – saspīlējums, liela apdraudējuma sajūta un dažādi nepieciešamie risinājumi vēl līdz vēlēšanām. Bija jāizvērtē, kā piemērotu kandidātu izvēlēties, bija nepieciešams cilvēks, kas pats pēc profesionālajām spējām varētu sniegt pārliecību un paļāvību cilvēkiem šajā laikā.

Par viņu esot labas atsauksmes arī no iepriekšējās iekšlietu ministres Marijas Golubevas, norādīja Pavļuts.

Par AP lēmumu virzīt Eklonu šim amatam nedēļas nogalē informēts Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), kā arī neoficiāli – koalīcijas partneri. No premjera atbildes ziņa pagaidām nav saņemta. No koalīcijas iebildumi nav dzirdēti.

Pavļuts uzsvēra, ģenerālis apliecinājis – viens nav karotājs, tāpēc viņam solīts strādāt kā komandai, atbalstīt Eklona kandidatūru arī Ministru kabinetā, veidot ciešu sadarbību ar citām jomām, kurās darbojamies. “Mēs balstīsim Eklona kungu kā komanda Ministru kabinetā un citviet politikas gaiteņos. Domāju, ka viņš kā pieredzējis cilvēks ļoti ātri noorientēsies,” viņš pauda.

Pavļuts teica, ka ģenerālim ir jāiztur Saeimas balsojums politikas gaiteņos un viņš nešaubās, ka tā būs. “Neredzu nevienu iemeslu, kāpēc lai kāds iebilstu pret viņa kandidatūru,” pauda Pavļuts, piebilstot, ja ģenerālis vēlāk vēlēsies palikt politikā, saņems tam nepieciešamo atbalstu. Bet par to, vai tā būs, vēl esot pāragri spriest.

Kā ziņots, partiju apvienība “Attīstībai/Par! iekšlietu ministra amatam virzīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku, ģenerāli Kristapu Eklonu.

Partija izšķīrusies par labu viņa kandidatūrai, jo viņš ir iekšējās drošības, tajā skaitā arī civilās aizsardzības speciālists. Partiju apvienībai un ministra amata kandidātam sakrītot prioritātes par iekšlietu sistēmas un valsts drošības jautājumiem. Tikmēr Nacionālā apvienība jau pagājušajā nedēļā vakantajam ekonomikas ministres amatam izvirzīja Ilzi Indriksoni. Par iekšlietu ministra amata kandidāta izvēli šorīt taujāsim arī “Attīstībai/Par” valdes līdzpriekšsēdētājam, veselības ministram Danielam Pavļutam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm