Onkoloģiskās uroloģijas pacientiem – jaunas ārstēšanas iespējas

Prostatas vēzis ir biežākā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem Latvijā. Ārstēšanas metodes cīņā ar šo slimību būs viens no tematiem Baltijas urologu kongresā, kas nedēļas nogalē notiks Latvijā. Viena no šādām metodēm, kas Latvijā šobrīd pieejama tikai Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, ir fokālā terapija, stāsta RAKUS Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas ārsts – urologs, RSU pasniedzējs Juris Jansons.

Dienu pirms urologu kongresa “Baltic 2023” 25. maijā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā notika pieredzes apmaiņas seminārs un darbnīca “Fokālā terapija priekšdziedzera ārstēšanā ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu”.

Darbnīcā līdztekus Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadošajiem urologiem piedalījās eksperti no Francijas, Lietuvas un Igaunijas, lai dalītos pieredzē un izzinātu fokālās terapijas iespējas priekšdziedzera vēža ārstēšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Juris Jansons
Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas ārsts-urologs, Latvijas Urologu asociācijas valdes loceklis, pasniedzējs RSU

“Veiksmīgai cīņai ar onkoloģiskajām slimībām nepārtraukti jāatjauno un jāpapildina cilvēkresursi un zināšanas, tāpat nepieciešamas jaunas – precīzākas ārstēšanas un diagnostikas metodes.”

Fokālo terapiju veic ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu, kas ir mazinvazīva robotasistēta priekšdziedzera vēža ārstēšanas metode. Tā radīta ar mērķi – efektīvi ārstēt priekšdziedzera vēzi, saudzējot apkārtējos audus, tādā veidā saglabājot apkārtējās veselo audu struktūras, ļaujot pacientam saglabāt seksuālo funkciju, un nerada vai atrisina urīna nesaturēšanas problēmas, kas ļauj pacientam atgūt un saglabāt dzīves kvalitāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm