Ogres jaunieši turpmāk varēs pulcēties un apgūt zināšanas “Jauniešu mājā”

Ogre pievienojas to pilsētu sarakstam, kur tagad ir “Jauniešu māja”, kas ir iekārtota vēsturiskajā domes ēkā. Tās iekārtojums – veidots saviem spēkiem un pēc sava prāta, vēsta “900 sekundes”.

Tikko atklātā jauniešu māja Ogrē, ja tā var teikt, pagaidām ir tikai līdz pusei iekārtota, jo tas būs jādara jauniešiem pašiem.

Šajā nodarbībā ir sanākuši Ogres ģimnāzijas audzēkņi, kuri apgūst, kā jāraksta un jāīsteno projekti jeb projektu vadību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs īstenojam projektus, domas, savas idejas, ieskatus, kādu mēs gribam nākotni Ogrē,” ieskicē jaunieši.

Madara un Anete mācās Ogres Valsts ģimnāzijā. Vidusskolnieces apgūtās zināšanas projektu vadībā varēs izmantot praktiski jauniešu mājā. Šīs ēkas labiekārtošana ir viņu un citu jauno cilvēku atbildība.

Madara Luīze Grasmane
vidusskolniece

“Jā, mēs jau piedāvājām savas idejas, piemēram, kā izskatīsies virtuve, kādas mēbeles mums patiktu, krāsas.”

“Viņi uzņemas atbildību, viņi paredz, kas varētu būt tie nākamie soļi, kas jāveic,” stāsta OD jaunatnes lietu galvenā speciāliste Dace Veiliņa (NA).

Ogres pašvaldības jaunatnes lietu galvenā speciāliste uzsver, ka šīs mājas tapšanā un tagad labiekārtošanā vienmēr tiek iesaistīti jaunieši. Tas tiek darīts, lai jauniešu māja tiešām atbilstu viņu vajadzībām un gaumei. Tai pat laikā notiek viņu izglītošana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dace Veiliņa
OD jaunatnes lietu galvenā speciāliste (NA)

“Mēs ar jauniešiem rakstīsim projektus un piesaistīsim finansējumu, tas ir tas mērķis. Īstenosim viņu ieceres un viņu idejas.”

Pašvaldībai sadarbojoties ar jauniešu domi, šajā ēkā tiks iekārtotas telpas gan izklaidēm, gan arī telpas izglītībai.

“Šeit satiecies ar draugiem, veido jaunus kontaktus, veido jaunas idejas kopīgiem jauniešu domes mērķiem,” vidusskolēns Nauris Pinne uzskaita dažas no jauniešu mājas priekšrocībām, kas, viņaprāt, ir svarīgākās.

“Tas ir kaut kas ļoti īpašs, jo esmu priecīgs, ka Ogres jauniešiem ir tāda iespēja, vieta, kur rast idejas, atnākt, satikties ar vienaudžiem. Novēlu ikvienai Latvijas pilsētai šādu ēku, kur jauniešiem ir vieta sev,” saka Nauris Pinne.

Arī koncertus vai kādus citus izklaides sarīkojumus organizēs jaunieši saviem spēkiem. Protams, viņi vienmēr var rēķināties ar šīs mājas vadības atbalstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī jauniešu māja sāk darboties no 1. februāra, oficiālā atklāšana notiks Ogres pilsētas svētku laikā – 25. februārī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm