LVC: Ainažos ceļu uzturēšanas darbi bija veikti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam

Ainažos, kur notika traģiskā avārija, vēlu vakarā saduroties pasažieru autobusam un kravas automašīnai, ceļi tika uzturēti atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajam, kā arī bija brīdinājums par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, intervijā “900 sekundēm” sacīja “Latvijas Valsts ceļu” Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

Pēc viņas teiktā, attiecīgajā vietā ceļu uzturēšanas darbi bija veikti atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajam un bija brīdinājums par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem.

Aizvadītās nedēļas nogalē spēcīga snigšana un apledojuši ceļi bija īsts izaicinājums gan šoferiem, gan arī ceļu uzturētājiem. Notikušas vairākas smagas avārijas, diemžēl arī ar letālām sekām.

Kononova intervijā “900 sekundēm” teica, ka pirmdienas rītā lielā daļā Latvijas ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts nozīmes un reģionālajiem autoceļiem – visā Latgalē, Dienvidaustrumu Vidzemē jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, savukārt jūras piekrastē – gan Kurzemē, gan Vidzemē – braukšanas apstākļi uz ceļiem ir apmierinoši.

Apledojušie ceļu posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Kaisīšanas darbos šorīt iesaistītas un patlaban strādā vairāk nekā 90 ziemas tehniskas vienības, tīrot brauktuves, apkaisot tās ar materiālu, kas nodrošina drošāku braukšanu. Tomēr jāatceras, ka arī pēc ceļu apstrādes ir jābrauc uzmanīgu, jārēķinās ar ziemas braukšanas apstākļiem līdz pat pavasarim. Par slideniem ceļa posmiem jāinformē LVC, zvanot uz 80005555, lai darbi varētu notikt operatīvāk.

Sniegotajās dienās iedzīvotāji daudz zvana, jo no ceļu uzturēšanas un auto braukšanas viedokļa sarežģītākie ir nepastāvīgie ziemas apstākļi. Kad ir stabili mīnusi, uzkritis sniegs, gan autovadītājiem, gan ceļa uzturētājiem ir vieglāk.

Katra autovadītāja lēmums ir, kā braukt pa ceļiem, jāizvēlas braukšanas ātrums atbilstoši laikapstākļiem, ceļa segumam, braukšanas iemaņām un transportlīdzeklim. Jāņem vērā, ka mainīgos apstākļos, ja ceļš ir apledojis un ir brīdinājums par to, labāk ir braukt lēnāk un drošāk nekā ātrāk. Jāievēro lielāka distance no priekšā braucošajiem nekā citkārt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziemā intensīvākā satiksme ir tumšajā diennakts laikā. Transportlīdzeklim jāizvēlas drošs braukšanas ātrums, lielāka distance, ar kādu varēs noreaģēt, ja notiktu kaut kas ekstrēms.

Rīgas apkārtnē braukšana ir apgrūtināta pa šosejām Daugavas kreisajā krastā, tostarp pa Rīgas apvedceļu. Savukārt Zemgalē apledojusi ir Jelgavas šoseja visā garumā. Apgrūtināti braukšanas apstākļi lielā daļā Vidzemes šosejas. Jāizbrauc nedaudz ātrāk nekā nepieciešams.

Autovadītāji tiek aicināti īpaši uzmanīties, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci.

Jau ziņots, ka traģiska autoavārija sestdien, 26. novembrī, vēlu vakarā notika Ainažos, saduroties pasažieru autobusam un kravas mašīnai. Bojā gāja autobusa šoferis, bet ar dažāda smaguma traumām slimnīcās nogādāti 26 cilvēki, no kuriem trīs savainoti ļoti smagi. Cietušie pasažieri bija Ukrainas karavīri, kā arī viens Igaunijas bruņoto spēku kareivis.

Pēdējās dienās vairāki traģiski negadījumi notika arī uz Valmieras šosejas. Smagākais no tiem – Murjāņos, kur bojā gāja trīs autovadītāji.

Arī šodien, 28. novembrī, daudzviet Latvijā, īpaši austrumos, gaidāms sniegs un ceļi var būt slideni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm